Rozstrzygnięcie konkursu NAWA PHC Polonium

W oparciu o rekomendację polsko-francuskiej komisji wspólnej, Dyrektor NAWA podjął decyzję o finansowaniu 20 projektów, które będą realizowane w latach 2024 – 2025.

Pełna lista finansowanych projektów znajduje się pod linkiem.

Jako numer 17 na liście wskazany został projekt, którego Kierownikiem będzie dr Grzegorz Zając, projekt realizowany będzie we współpracy z Institut lumière matière. Université Claude Bernard Lyon 1 (UCBL) Spolaryzowana kołowo luminescencja oraz inne metody chiralooptyczne w kierunku wykrywania zmian w białkach.

Natomiast jako 11 na liście wskazany został projekt dr Katarzyny Majzner we współpracy z BioSpectroscopie Translationnelle. Université Reims Champagne Ardenne (URCA) Obrazowanie ramanowskie stymulowanych lekami komórek białaczkowych pod kątem oceny ich fenotypu i profilu biochemicznego.