Archiwum Oficyny Poetów i Malarzy - kontynuacja

Konkurs 12, Moduł: Dziedzictwo narodowe; NPRH/DN/SP/0228/2023/12

Celem niniejszego projektu jest kontynuacja prac nad edycjami naukowymi korespondencji (5 tomów opracowanych naukowo i wydanych drukiem), a także stworzenie kompendium wiedzy o Oficynie Poetów i Malarzy w postaci portalu internetowego obejmującego szczegółowe kalendarium Oficyny Poetów i Malarzy, wybór materiałów archiwalnych oraz słownik biograficzny współpracowników Oficyny. Edycje udostępnią listy ważnych autorów publikowanych przez OPiM; ich twórczość ma znaczenie dla dziejów literatury polskiej na emigracji.

Dofinansowanie: 732.435,20 zł
Całkowita wartość: 732.435,20 zł

Data podpisania umowy: 10.05.2024

Badania nad księgozbiorem Uniwersytetu Krakowskiego ze szczególnym uwzględnieniem rękopisów łacińskich o sygn. 1576-1662