grudzień 2018

Instytucja ogłaszająca:

Europejska Rada ds. Badań Naukowych

Przedmiot konkursu:

"ERC Consolidator Grants" powstały, by wspierać badaczy w konsolidacji pierwszego niezależnego zespołu lub programu badawczego, a tym samym w uzyskaniu pełnej samodzielności badawczej i umocnieniu pozycji lidera zespołu badawczego.

Jedynym kryterium oceny projektu jest doskonałość naukowa (czyli kwalifikacje i dorobek głównego badacza) oraz oryginalność i wartość naukowa pomysłu.

Ocena aplikacji jest dwustopniowa, w drugim etapie przewidziana jest rozmowa kwalifikacyjna z autorem wniosku. Nisko ocenione wnioski mogą skutkować roczną lub dwu-letnią karencją na ponowne składanie aplikacji.

Opiekunowie konkursu w CAWP:

Sebastian Bąk,
tel. 12 663 38 46,
e‑mail: sebastian.bak@uj.edu.pl

Bernadetta Patecka
e-mail: bernadetta.patecka@uj.edu.pl

Warunki i zasady aplikowania:

• O grant mogą starać się naukowcy, którzy uzyskali stopień naukowy doktora w okresie od 1 stycznia 2007 r. do 31 grudnia 2011 r. (włącznie).
  • Oczekuje się, że kandydaci będą mieć w dorobku kilka ważnych publikacji naukowych opublikowanych bez udziału promotora.
  • Kandydaci powinni być w stanie zaprezentować opis swoich dotychczasowych osiągnięć, które - w zależności od reprezentowanej dziedziny - mogą obejmować:
    • istotne publikacje (w charakterze głównego autora) w znaczących, międzynarodowych, multidyscyplinarnych lub specjalistycznych czasopismach naukowych publikujących artykuły, wcześniej poddane recenzji naukowej (tzw. peer review);
    • patenty;
    • wystąpienia na uznanych międzynarodowych konferencjach naukowych;
    • uzyskane nagrody, wyróżnienia, itd.
  • Projekt można realizować w dowolnej instytucji jednakże, musi ona znajdować się w kraju członkowskim UE lub stowarzyszonym z programem Horyzont 2020.
  • Projekty mogą dotyczyć wszystkich dziedzin wiedzy. Tematykę projektu określają sami wnioskodawcy.
  • Wysoko cenione będą projekty interdyscyplinarne, o dużym stopniu ryzyka naukowego, prowadzące do ważnych odkryć i przełomowych wyników.

Warunki finansowe i koszty kwalifikowane:

• Poziom dofinansowania projektu wynosi 100%.
  • Możliwa kwota dofinansowania wynosi do 2 mln EUR (po spełnieniu pewnych warunków - do 2,75 mln EUR) dla projektów trwających do 5 lat.
  • Koszty pośrednie wynoszą 25% kosztów bezpośrednich, z wyłączeniem kosztów podwykonawstwa.

Forma składania wniosków:

• Wnioski składa się drogą elektroniczną, za pośrednictwem Funding & Tenders Portal (dawny Participant Portal).
  • Osoby aplikujące w konkursie zobowiązane są wskazać w Funding & Tenders Portal jako osobę do kontaktu ze strony UJ opiekuna konkursu w CAWP.

Zachęcam do skorzystania z uruchomionego w dniu 11 lipca 2016 r. Programu Wsparcia dla naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego aplikujących o granty ERC.

Termin składania wniosków:

7 lutego 2019 r.

Regulacje wewnętrzne UJ:

Zgodnie z  Zarządzeniem nr 56 Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego z 11 lipca 2016 roku w sprawie: regulaminu postępowania w zakresie przygotowania i realizacji w Uniwersytecie Jagiellońskim projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych proszę o złożenie w CAWP:

• do dnia 24 stycznia 2019 r.:
    • wydrukowanego i podpisanego Formularza zgłoszenia projektu badawczego i Formularza oceny kwalifikowalności podatku VAT w projekcie (odnośniki poniżej).
    • roboczej wersji wniosku (może być wersja elektroniczna przesłana w postaci pliku PDF na adres opiekuna konkursu w CAWP),
  • do dnia 4 lutego 2019 r. ostatecznej wersji wniosku przesłanej w postaci pliku PDF na adres opiekuna konkursu w CAWP. Natomiast wersję papierową złożonego wniosku opatrzoną podpisami kierownika/autora projektu i kierownika jednostki UJ należy dostarczyć do CAWP niezwłocznie po jego wysłaniu.

Warunkiem złożenia wniosku jest akceptacja kierownika jednostki UJ oraz Kwestora UJ na Formularzu zgłosznia projektu badawczego.

Więcej informacji:

Komunikat Rektora