październik 2018

Stypendia Fundacji Kościuszkowskiej [zakończony]

Data: 22.10.2018 - 31.10.2018
Stypendia Fundacji Kościuszkowskiej [zakończony]

Do końca października istnieje możliwość składania wniosków do programu stypendialnego!

Opiekun konkursu w CAWP:

Bernadetta Patecka,
tel. 12 663 30 22,
e‑mail: bernadetta.patecka@uj.edu.pl

Instytucja ogłaszająca konkurs:

Fundacja Kościuszkowska (The Kosciuszko Foundation, Inc.)

Przedmiot konkursu:

Do końca października 2018r. istnieje możliwość składania wniosków do programu stypendialnego Fundacji Kościuszkowskiej na rok akademicki 2019/20.

Program stypendialny Fundacji Kościuszkowskiej skierowany jest do naukowców i artystów – obywateli polskich, którzy mają udokumentowane osiągnięcia w swojej dziedzinie badań lub sztuki i mieszkają na stałe w Polsce. Kandydaci mogą się ubiegać o środki na studia lub badania w dowolnej dyscyplinie. Wartość stypendium wynosi od 9 tys. do 30 tyś. USD, zaś okres finansowania – od trzech do dziesięciu miesięcy. Stypendia będą przyznane w trzech kategoriach:

• Fellowships – dla kandydatów, posiadających stopień doktora lun wyższy;
  • Grants – dla studentów studiów doktoranckich oraz osób, które pracują nad doktoratami;
  • Teaching Fellowships – dla pracowników naukowych i dydaktycznych uczelni wyższych – ma ono pomóc w realizacji indywidualnych projektów badawczych równolegle z prowadzeniem zajęć dydaktycznych, wykładów, seminariów z języka, historii i literatury polskiej na uniwersytetach amerykańskich.

W roku 2019, z okazji stulecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Stanami Zjednoczonymi, Fundacja Kościuszkowska przyzna także specjalną Centennial Award. Będzie to trzymiesięczne stypendium dla naukowców, którzy badają relacje polsko-amerykańskie po odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Jego wysokość wyniesie 9 tyś. USD.

Termin składania wniosków:

31 października 2018 r.

Sposób składania wniosków:

Elektronicznie lub przesłanie wersji papierowej (w zależności od rodzaju stypendium)

Więcej informacji:

Ulotka 1