Zaproszenie do wzięcia udziału w projekcie "Nauka-Biznes"

Kreowanie i rozwijanie postaw przedsiębiorczych środowiska akademickiego.

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie serdecznie zaprasza studentów i całe środowisko naukowe polskich uczelni do wzięcia udziału w projekcie „NAUKA↔BIZNES”Kreowanie i rozwijanie postaw przedsiębiorczych środowiska akademickiego.

Działania mają na celu m.in. podniesienie świadomości nt. możliwości komercjalizacji technologii powstałej na uczelni poprzez zakładanie innowacyjnych spółek typu start-up, wsparcie przedsiębiorczości akademickiej, promowanie postaw przedsiębiorczych, zachęcanie do kontynuowania dalszych badań w obszarze przedsiębiorczości innowacyjnej i komercjalizacji oraz identyfikacji i opisu nowych zjawisk i zmian w gospodarce oraz przedsiębiorstwach.

W ramach projektu planowane są następujące działania:

• Organizacja wyjazdów studyjnych do 3 firm zlokalizowanych w Małopolsce (Grupa Azoty S.A., Valeo Autosystemy Sp. z o.o., WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.)
  • Wydanie 3 publikacji (recenzowanych monografii naukowych opublikowanych w wersji papierowej oraz elektronicznej w formie e-booków).
  • Indywidualne doradztwo biznesowe ukierunkowane na pomoc wszystkim tym, którzy chcą się podjąć założenia i prowadzenia swojej działalności gospodarczej lub firmy.
  • Organizacja podsumowującej konferencji, w trakcie której zostaną zaprezentowane wyniki projektu oraz podjęta dyskusja o rozwoju cywilizacyjnym, usieciowieniu i wirtualizacji oraz automatyzacji ich wpływie na funkcjonowanie gospodarek i przedsiębiorstw. Konferencja odbędzie się w dniu 20 grudnia na terenie Kampusu UEK.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się w załącznikach.

Folder informacyjny
Zaproszenie do napisania artykułu
Formularz zgłoszeniowy proponowanego artykułu
Zasady redakcyjne