CEEPUS dla Ukrainy

W ramach realizacji programu CEEPUS w Polsce Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej oferuje stypendia na staże „Freemover UA”, które przeznaczone są dla studentów oraz pracowników naukowych akredytowanych uczelni z Ukrainy współpracujących z uczelniami w Polsce, którzy w wyniku działań militarnych przybyli na terytorium Polski w dniu 24 lutego 2022 r. lub później.

Stypendia „Freemover UA” mogą być przyznane na:

• staże w jednostkach partnerskich uczestniczących w sieciach akademickich CEEPUS,
  • zatwierdzonych szkołach letnich,
  • intensywnych kursach CEEPUS,
  • a także w innych akredytowanych jednostkach akademickich w Polsce zgodnie z przedstawionym do zatwierdzenia planem pracy.

Zasady składania aplikacji w ramach „Freemover UA”:

• złożenie aplikacji Freemover poprzez stronę http://www.ceepus.info.
  • uzyskanie zgody uczelni przyjmującej na realizację stażu w ramach mobilności „Freemover UA” w formie listu polecającego (Letter of Acceptance), który powinien zawierać:
    • zgodę uczelni na realizację planu pracy w ramach stypendium,
    • imię, nazwisko i inne dane aplikanta - stypendysty oraz numer złożonej aplikacji w systemie CEEPUS,
    • plan pracy wraz z liczbą godzin i tematami zajęć lub innych form współpracy akademickiej (np. seminaria, zajęcia laboratoryjne lub terenowe  itp.)

Termin składania aplikacji: nabór w trybie ciągłym w ramach puli dostępnych środków (pierwszeństwo dla wniosków na staże w jednostkach partnerskich uczestniczących w sieciach akademickich CEEPUS).

Z uwagi na ograniczoną ilość oferowanych stypendiów, jednostki UJ zainteresowane przyjęciem na staż studenta lub pracownika naukowego, prosimy o kontakt z Polskim Biurem CEEPUS:

Michał Skowroński

e-mail: ceepus@nawa.gov.pl

telefon: (22) 390-35-12

Więcej o programie CEEPUS NAWA

Wyszukiwarka sieci akademickich, w których uczestniczy Uniwersytet Jagielloński w ramach CEEPUS wraz z informacją, która jednostka UJ koordynuje współpracę znajduje się na stronie https://www.ceepus.info/public/network/network.aspx#nbb