luty 2019

[komunikat] Centra Doskonałości Naukowej Dioscuri [zakończony]

Data: 20.02.2019 - 20.03.2019
[komunikat] Centra Doskonałości Naukowej Dioscuri [zakończony]

Narodowe Centrum Nauki (NCN) i Towarzystwo Maxa Plancka (MPG), uruchomiło drugie zaproszenie do tworzenia Centrów Dioscuri

Instytucja Ogłaszająca:

Narodowe Centrum Nauki (NCN) i Towarzystwo Maxa Plancka (MPG)

Opis programu:

Dioscuri to inicjatywa mająca na celu utworzenie w Europie Środkowej i Wschodniej Centrów Doskonałości Naukowej, które umożliwią wybitnym uczonym prowadzenie badań na najwyższym światowym poziomie w jednostkach naukowych zlokalizowanych w tej części Europy.

Opiekun konkursu w CAWP:

Patrycja Bień,
tel. 12 663 30 01,
e‑mail: patrycja.bien@uj.edu.pl

Program zakłada utworzenie do 10 Centrów Dioscuri w Polsce we wszystkich dziedzinach nauki. Centra te będą współpracować z niemieckim partnerem (naukowcem pracującym w niemieckiej instytucji naukowej) w celu wzmocnienia współpracy naukowej pomiędzy Polską i Niemcami; będą finansowane przez NCN ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego RP oraz Ministerstwa Edukacji i Badań Naukowych Republiki Federalnej Niemiec.

Termin składania wniosków:

20 marca 2019 r.

Forma i sposób składania wniosków:

Wnioski do programu składające się z: formularza wniosku, dokumentów aplikacyjnych, krótkiej
i pełnej koncepcji oraz skanu trzech podpisanych załączników (oświadczenie wnioskodawcy, deklaracja Polskiej Instytucji Przyjmującej oraz list intencyjny Partnera z Niemiec), należy złożyć:

w wersji elektronicznej za pośrednictwem strony online

Regulacje wewnętrzne UJ

Zgodnie z Zarządzeniem nr 56 Rektora UJ z 11 lipca 2016 roku w sprawie: Regulaminu postępowania
w zakresie przygotowania i realizacji w Uniwersytecie Jagiellońskim projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych jednostki UJ zainteresowane udziałem w konkursie proszę o złożenie w CAWP:

• do dnia 8 marca 2019 r. – roboczej wersji wniosku (dane wymagane w formularzu wniosku i wszystkie załączniki) w formie elektronicznej, przesłanej na adres e-mail opiekuna konkursu w CAWP,
  • do dnia 14 marca 2019 r.: – przekazanie do opiekuna konkursu w CAWP:
    • ostatecznej wersji wniosku w tym:
      • ​oświadczenia wnioskodawcy oraz listu intencyjnego partnera z Niemiec (kopie),
      • deklaracji Polskiej Instytucji Przyjmującej – podpisanej własnoręcznie przez kierownika jednostki UJ,

• wydrukowanego i podpisanego formularza zgłoszenia projektu badawczego wraz z formularzem oceny kwalifikowalności podatku VAT w projekcie - dokumenty ze skanem podpisu wnioskującego naukowca i własnoręcznym podpisem Kierownika jednostki UJ (Dziekan lub odpowiednio do specyfiki jednostki).

Zwracam uwagę, że złożenie wniosku w wersji elektronicznej za pomocą strony online jest operacją nieodwracalną, uniemożliwiającą wprowadzenie późniejszych zmian oraz wygenerowanie do pliku wniosku złożonego. W związku z powyższym, proszę przed wysłaniem wniosku o przygotowanie odpowiednich danych, które muszą być również dostarczone do CAWP.

Wniosek do programu składający się z: formularza wniosku, dokumentów aplikacyjnych, krótkiej i pełnej koncepcji oraz skanu trzech podpisanych załączników (oświadczenie wnioskodawcy, deklaracja Polskiej Instytucji Przyjmującej oraz list intencyjny Partnera z Niemiec) stanowi kompletną dokumentację aplikacyjną.

Deklaracja Polskiej Instytucji Przyjmującej zostanie udostępniona wnioskującemu naukowcowi (skan) w celu załączenia do wniosku w wersji elektronicznej oraz wysłana w wersji papierowej przez CAWP do Max-Planck-Gesellschaft.

Za wysłanie wniosku poprzez stronę internetową oraz wysłanie oświadczenia wnioskodawcy i listu intencyjnego Partnera z Niemiec w wersji papierowej odpowiada wnioskujący naukowiec.

Więcej informacji:

Komunikat Rektora

NCN

Formularz zgłoszenia projektu badawczego (WINDOWSMACLINUX)

Formularz oceny kwalifikowalności podatku VAT (WINDOWSMACLINUX)