Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

kwiecień 2022

20220401
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Wspólne projekty nadawcze NAWA wymiana pomiędzy Polską a Francją PHC Polonium - nabór zakończony

Data: 01.04.2022 - 21.07.2022
Wspólne projekty nadawcze NAWA wymiana pomiędzy Polską a Francją PHC Polonium - nabór zakończony

Instytucja ogłaszająca:

NAWA

Opiekun konkursu w CWN:

Joanna Boroń

E-mail: j.o.boron@uj.edu.pl tel. 12 663 30 00

Przedmiot konkursu:

Celem naboru jest wsparcie mobilności naukowców realizujących projekty badawcze, uzgodnione i prowadzone wspólnie przez partnerów z Polski i z Francji. 

Zasady konkursu:

  • finansowanie mogą występować instytucje nauki i szkolnictwa wyższego m.in. uczelnie, o których mowa w ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2021 poz. 478 z późn. zm.).
  • Projekt może być realizowany przez okres 12 lub 24 miesięcy, w okresie pomiędzy 1 stycznia 2023 r., a 31 grudnia 2024 r.
  • Przedstawiony projekt badawczy może dotyczyć wszystkich dziedzin nauki, jednak pierwszeństwo finansowania będą miały projekty, których tematyka odpowiada priorytetom partnerstwa strategicznego między Republiką Francuską a Rzecząpospolitą Polską (w szczególności w dziedzinie energii, tj. energia jądrowa, paliwa kopalne, odnawialne źródła energii; zrównoważonego rozwoju; technologii cyfrowej; sztucznej inteligencji i zdrowia) oraz programu ramowego Unii Europejskiej Horyzont Europa (rak; adaptacja do zmian klimatu obejmująca społeczna transformację; zdrowe oceany, morza, wody przybrzeżne i śródlądowe; neutralne klimatycznie i inteligentne miasta; zdrowa gleba i żywność).
  • Środki, jakie można uzyskać, przeznaczone mogą być pokrycie kosztów podróży naukowców polskich do Francji oraz kosztów ich pobytu we Francji.
  • Maksymalna wysokość finansowania projektu z budżetu NAWA wynosi 25 000 PLN. Powyższa kwota może być dowolnie zwiększona ze środków własnych wnioskodawcy.
  • Rozpatrywane są jedynie wnioski złożone łącznie w Polsce i we Francji. Wnioski złożone w Polsce i we Francji powinny mieć taki sam tytuł w języku angielskim oraz taki sam okres realizacji.
  • Koordynatorem w projekcie może być osoba posiadająca minimum stopień doktora, zatrudniona przez wnioskodawcę. Członkowie zespołu badawczego mogą być członkami obecnej grupy badawczej koordynatora projektu, zatrudnionymi w jego jednostce lub innych jednostkach tworzących system nauki i szkolnictwa wyższego. Możliwe jest pełnienie funkcji koordynatora tylko w jednym projekcie w danym konkursie.
  • Koordynator projektu nie może być członkiem zespołu w innym projekcie składanym w tym samym naborze.
  • Pierwszeństwo finansowania będą miały zespoły, które nie były finansowane w ramach poprzednich naborów wniosków dla danego kraju.
  • Osoba składająca wniosek w systemie musi posiadać aktualne pełnomocnictwo do reprezentowania wnioskodawcy udzielone przez osobę uprawnioną i załączyć je do składanego wniosku. Dla wszystkich aplikujących w konkursie, CWN przygotuje wymagane pełnomocnictwo.
  • Przy ocenie wniosków uwzględniane będą dodatkowe kryteria:
    • udział młodych naukowców w polskim zespole badawczym,
    • projekty z potencjałem współpracy w ramach inicjatyw UE,
    • możliwości współpracy z partnerami społeczno-gospodarczymi w trakcie lub w rezultacie projektu. 

Forma składania wniosków:

  • NAWA wymaga składania wniosków tylko w formie elektronicznej, w tym celu należy:
    • a) dokonać rejestracji wniosku w systemie teleinformatycznym NAWA dostępnym na stronie internetowej Logowanie / Rejestracja (nawa.gov.pl);
    • b) wysłać drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu wypełniony wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami, nie później niż do godz. 15:00 ostatniego dnia naboru tj. 30 czerwca 2022 roku. 

W związku z powyższym wniosek w formie elektronicznej należy wysłać́dopiero po uzyskaniu akceptacji Władz Uczelni na ostatecznej wersji wniosku. Informacje o zatwierdzeniu wniosku przez Władze UJ zostaną przekazane przez opiekuna konkursu w CWN na podane przez Państwa adresu mailowe. 

Regulacje wewnętrzne UJ:

PONIŻSZE ZASADY I TERMINY DOTYCZĄ OSÓB I JEDNOSTEK UJ (NIE DOTYCZY COLLEGIUM MEDICUM)

Zgodnie z Zarządzeniem nr 56 Rektora UJ z 11 lipca 2016 roku w sprawie: Regulaminu postępowania w zakresie przygotowania i realizacji w Uniwersytecie Jagiellońskim projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych osoby zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o przesłanie:

  • do dnia 20 czerwca 2022 r. 12 lipca 2022 r.:
    • roboczej wersji wniosku w celu sprawdzenia i weryfikacji pod względem formalnym (w postaci pliku pdf) na adres opiekuna konkursu w CWN,
    • Formularza zgłoszenia projektu badawczego wypełnionego w systemie elektronicznym Strefa Projektów UJ dostępnym na stronie: https://strefaprojektow.uj.edu.pl/.
  • do dnia 23 czerwca 2022 r. 18 lipca 2022 r. ostatecznej wersji wniosku - wersja elektroniczna przesłana w postaci pliku pdf - dokument podpisany elektronicznym podpisem kwalifikowanym lub w formie skanu z podpisami - wymagane podpisy: kierownik projektu oraz kierownik jednostki organizacyjnej UJ w której realizowany będzie projekt (tj. Dziekan lub Dyrektor/Kierownik innej jednostki organizacyjnej). Ostateczną wersję wniosku wygenerowanego z systemu NAWA proszę zapisać jako plik pdf, nadając mu nazwę wg wzoru: Nazwisko i imię kierownika projektu, nazwa programu, data dokumentu (np. Kowalski_Jan_NAWA_Francja_23-06-2022). 

Termin składania wniosków:

Nabór wniosków do 30 czerwca 2022 do godziny 15:00:00 21 lipca 2022 r. o godz. 15:00 czasu lokalnego dla Warszawy.

Więcej informacji:

Informacja CWN

NAWA - ogłoszenie o konkursie