Nowe ograniczenia liczby realizowanych projektów i wniosków składanych w NCN

Począwszy od konkursów ogłoszonych 15 marca 2023 (OPUS 25 i PRELUDIUM 22), łączna liczba realizowanych przez daną osobę projektów NCN oraz złożonych w NCN wniosków, będących w trakcie oceny lub zakwalifikowanych do finansowania, w których osoba ta wskazana jest jako kierownik projektu, nie będzie mogła przekraczać dwóch. Limit ten zwiększa się do trzech, gdy co najmniej jeden z tych projektów lub wniosków dotyczy konkursu międzynarodowego. W limitach tych nie uwzględnia się konkursów PRELUDIUM BIS i Dioscuri.

Szczegółowe informacje dotyczące ograniczeń w składaniu wniosków w konkursach marcowych znaleźć można w ogłoszeniach konkursów na stronie NCN.

Więcej infromacji w komunikacie Rady NCN na stronie NCN.