marzec 2022

Instytucja ogłaszająca:

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej

Cel programu:

Celem Programu jest umożliwienie uczestnikom Programu - studentom i doktorantom, którzy są obywatelami Ukrainy i przybyli do Polski od 24 lutego 2022 r. - kontynuowania studiów, prowadzenia prac nad rozprawą doktorską lub odbycia innych dowolnych form kształcenia w polskich uczelniach i instytutach, w okresie od marca do września 2022 roku.

Program jest realizowany w oparciu o zlecenie Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia.

W związku z tym, że Uniwersytet Jagielloński może złożyć jeden wniosek, jednostką odpowiedzialną za jego przygotowanie jest Centrum Wsparcia Dydaktyki.

Wydziały zainteresowane udziałem w projekcie prosimy do poniedziałku 21 marca, do godz. 12.00 o uzupełnienie ankiety https://forms.office.com/r/nFvh6Gcj3A

Ewentualne pytania dotyczące ankiety należy kierować na adres mailowy: dydaktyka@uj.edu.pl

Projekt będzie dotyczył zorganizowania dla obywateli Ukrainy (którzy przybyli do Polski od 24 lutego 2022 roku i którzy byli studentami ukraińskich uczelni w roku akademickim 2021/2022, lub odbywali na Ukrainie studia doktoranckie (aspirantura) w roku akademickim 2021/2022), w okresie lipiec-sierpień wydziałowych kursów potwierdzających efekty uczenia się, które spełniałyby następujące warunki:
- byłyby podstawą do potwierdzenia wybranych efektów uczenia się na określonych kierunkach;
- w wymiarze nie mniejszym niż 15 godzin zajęć tygodniowo;
- ich ukończenie dawałoby możliwość przyjęcia na studia (na wyższe lata) w celu kontynuacji kształcenia.

Opiekun konkursu w CWN:

Ewelina Dyląg-Pawłyszyn