Dwa projekty dla naukowców z UJ w ramach konkursu T-AP: RRR Call 2021

Na stronie Narodowego Centrum Nauki ukazały się wyniki konkursu ogłoszonego w lipcu 2021 r. pod nazwą Recovery, Renewal and Resilicence in a Post-Pandemic World (RRR Call 2021), który jest współfinansowany przez 16 agencji z 12 krajów po obu stronach Atlantyku.

Pięć projektów z udziałem polskich zespołów badawczych zostało nagrodzonych w międzynarodowym konkursie poświęconym wpływowi pandemii COVID-19 na życie społeczne organizowanym przez sieć Trans-Atlantic Platform for Social Sciences and Humanities (T-AP). Dwa z nich będą prowadzone na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Serdecznie gratulujemy!

Nagrodzone projekty:

PANCOPOP: Komunikacja pandemiczna w czasach populizmu: tworzenie silnych mediów i skutecznej komunikacji pandemicznej w podzielonych społeczeństwach

Polski zespół pod kierownictwem dr hab. Beaty Klimkiewicz z Uniwersytetu Jagiellońskiego, we współpracy z partnerami z Brazylii, USA i Wielkiej Brytanii, zrealizuje projekt dotyczący komunikacji politycznej i zdrowia publicznego. Naukowcy przeprowadzą pierwsze kompleksowe i porównawcze badania poświęcone komunikacji o kryzysie zdrowia w kontekście polityki populistycznej.

GENMIGRA: Płeć, mobilność i migracje w czasie i po pandemii COVID-19 – marginalizacja, opór i strategie na przyszłość

Badania zespołu prof. Krystyny Slany z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prowadzone we współpracy z partnerami z Brazylii, Niemiec i Wielkiej Brytanii, mają szansę poszerzyć naszą wiedzę na temat marginalizacji doświadczanej przez kobiety-migrantki oraz podejmowanych przez nie strategii radzenia sobie w nowych warunkach. Naukowcy zbadają, w jaki sposób imigrantki stawiły czoła trudnościom, jakie przyjęły strategie oporu i sposoby szukania nowych rozwiązań w związku z pandemią. Jest to projekt transnarodowy, przekrojowy i porównawczy.

źródło: NCN