Kolejni naukowcy z UJ wśród laureatów konkursu MINIATURA 5

Pięciu kolejnych naukowców z  Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzyma dofinansowanie na realizację pojedynczego działania naukowego (badania wstępne i pilotażowe, kwerendy, staże naukowe i wyjazdy konsultacyjne) dzięki finansowaniu z NCN w ramach konkursu MINIATURA 5.

Serdecznie gratulujemy zwyciązcom mając nadzieję, że doświadczenia zebrane podczas realizajci projektów w  ramach konkursu MINIATURA zachęcom laureatów do aplikowania w kolejnych konkursach NCN.

Projekty w ramach konkursu MINIATURA 5 poprowadzą następujące osoby (wg. listy ogłoszonej 17.11.2021 r:)

• dr Elżbieta Zofia Karnas (Wydział Biotechnologii, Biofizyki i Biotechnologii) - "Metody inżynierii genetycznej jako narzędzie w badaniach nad molekularnym mechanizmem wpływu pęcherzyków zewnątrzkomórkowych z komórek iPS na komórki krwiotwórcze krwi pępowinowej",
  • dr Alicja Kamińska (Wydział Biologii) - "Rola sygnalizacji z udziałem receptora LXR w kontroli immunomodulacyjnych funkcji komórek Sertoliego",
  • dr Gabriela Grzybek (Wydział Chemii) - "Efekty promocyjne dotacji potasem katalizatora zeolitowego modyfikowanego kobaltem do procesu reformingu parowego etanolu"
  • dr Dominika Kaniecka (Wydział Filologiczny) - "Muzeum Literatury i Sztuki Teatralnej Bośni i Hercegowiny - niewygodne dziedzictwo kulturowe"
  • dr hab. Agnieszka Kuszewska (Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych) - "Pomiędzy sprawczością a schronieniem: rola „małych potęg” w ewoluującym ładzie międzynarodowym. Nepal jako studium przypadku".

Pełne listy rankingowe konkursu Miniatura 5 dostępne są na stronie Narodowego Centrum Nauki.

Materiały ze szkoleń OPUS 27 i PRELUDIUM 23

Konkurs START 2024 rozstrzygnięty