Akademia ERC

Regionalny Punkt Kontaktowy w Krakowie rozpoczyna specjalną inicjatywę dla naukowców zainteresowanych grantami ERC, która pomoże lepiej przygotować naukowców do procesu aplikowania o granty ERC.

„Akademia ERC” bo tak nazywa się powyższe działanie to kompleksowy program szkoleń i warsztatów z specjalistami Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE, laureatami grantów ERC i ekspertami oceniającymi granty ERC. Dopełnieniem oferowanego wsparcie będzie możliwość wzięcia udziału w indywidualnych konsultacjach własnych pomysłów badawczych.

Działania szkoleniowe w formie on-line zostały zaplanowane w dniach 28-30 czerwca br. tak aby odpowiednio wcześnie przekazać naukowcom niezbędną wiedzę do przygotowania projektów ERC przed kolejnymi konkursami, które otworzą się już po wakacjach (Starting Grant – 23.09.2021 z datą zamknięcia 13.01.22, Consolidator Grant – 19.10.21 z datą zamknięcia 17.03.22).

„Akademia ERC” jest skierowana do naukowców, którzy obecnie posiadają przynajmniej rok doświadczenia po doktoracie i którzy planują w najbliższej perspektywie czasowej (rok, dwa lata) przygotowywać grant ERC. Oferta ta jest skierowana do naukowców z całego regionu działalności RPK (województwo małopolskie i województwo podkarpackie), którzy w stosunku do swojego etapu kariery posiadają duży dorobek naukowy i mają oryginalny pomysł na projekt badawczy.

Zainteresowanych naukowców prosimy o przesłanie CV na mail: markiewicz@transfer.edu.pl do dnia 15 czerwca br. W tytule maila należy wpisać Akademia ERC. Liczba miejsc ograniczona.

W przypadku dużego zainteresowania uczestnictwem w „Akademii ERC” w pierwszej kolejności do udziału w warsztatach będą zapraszane osoby, których CV wskazuje, że są w tym momencie gotowe na przygotowanie projektu z sukcesem.