Web Content Display Web Content Display

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

CHANSE

międzynarodowy program w obszarze nauk humanistycznych i społecznych w ramach oferty konkursów NCN

Narodowe Centrum nauki informuje, że na początku przyszłego roku zostanie uruchomiony programu CHANSE (Collaboration of Humanities and Social Sciences in Europe), którego celem jest finansowanie badań naukowych w obszarze nauk humanistycznych i społecznych. Koordynowany przez NCN program będzie realizowany przez 27 instytucji finansujących badania naukowe z 24 krajów europejskich.

Konsorcjum CHANSE pozyskało grant w wysokości 10 mln EUR pochodzący z Programu Ramowego UE Horyzont 2020. Głównym celem programu CHANSE jest ogłoszenie konkursu na międzynarodowe projekty badawcze pt. Transformations: Social and cultural dynamics in the digital age.

Budżet konkursu wyniesie 36 mln euro, z czego 26 mln pochodzi z budżetów krajowych instytucji finansujących, pozostałą część stanowi dofinansowanie UE.

Pierwsze informacje o tematyce konkursu, który zostanie ogłoszony na początku 2021 r., już wkrótce pojawią się na stronie NCN.

Program CHANSE powstał w wyniku współpracy sieci HERA i NORFACE, wspierających badania naukowe w obszarze, odpowiednio, humanistyki i nauk społecznych.

Celem CHANSE jest finansowanie wysokiej jakości międzynarodowych projektów badawczych oraz inspirowanie współpracy między naukowcami a różnymi grupami interesariuszy, takimi jak: organizacje pozarządowe, instytucje kultury, prawodawcy, decydenci, szkoły itp.

żródło: NCN

Recommended
Materiały ze szkoleń OPUS 27 i PRELUDIUM 23

Konkurs START 2024 rozstrzygnięty