Dodatkowe środki dla beneficjentów Działania 4.4 POIR na badania

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej zaprasza beneficjentów projektów TEAM, TEAM TECH (wraz z konkursami typu core-facility), TEAM-NET, First TEAM, HOMING oraz POWROTY do składania wniosków o sfinansowanie nowych zadań badawczych w trwających projektach w działaniu 4.4. „Zwiększanie potencjału kadrowego sektora B+R” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020 (PO IR).

O finansowanie ubiegać się mogą kierownicy projektów: First TEAM, HOMING, POWROTY oraz młodzi liderzy zespołów w projektach TEAM-NET, którzy w dniu składania wniosku są zatrudnieni na rzecz realizacji projektu nie krócej niż 3 miesiące. Pozostali kierownicy projektów: TEAM, TEAM-TECH (wraz z konkursami typu core facility) i liderzy zespołów TEAM-NET mogą składać wniosek, wyłącznie jeśli wprowadzają nowe zadanie badawcze we współpracy z kierownikami projektów First TEAM, HOMING, POWROTY lub młodym liderem zespołu projektu TEAM-NET (innego niż projekt wnioskodawcy).

Nie będą rozpatrywane wnioski beneficjentów, których projekty (lub ich część) realizowane są w schemacie pomocy publicznej. W przypadku konsorcjów naukowo-przemysłowych, finansowanie uzyskać może wyłącznie jednostka naukowa.

W ramach naboru oferowane są:

• zwiększenia dofinansowania dla już realizowanych projektów w działaniu 4.4 PO IR i
  • ewentualne przedłużenie tych projektów.

W przypadku akceptacji wniosku przyjęty zostanie nowy budżet projektu uwzględniający koszty niezbędne do wykonania zadań przewidzianych we wniosku.

Nowe zadanie badawcze powinno być związanego z zastosowaniem wyników projektu w praktyce (zarówno poprzez wdrożenie, komercjalizację, usługi czy nowe metody badawcze). Zagadnienia badawcze mogą wpisywać się w dowolną dziedzinę naukową lub mieć charakter interdyscyplinarny.

Na sfinansowanie nowych zadań badawczych Fundacja przeznaczy łącznie do 20 mln PLN.

Termin składania wniosków:

Wnioski o zmiany w projektach przyjmowane będą w terminie od 1 września do 16 października 2020 r. do godz. 16:00 czasu lokalnego (Warszawa).

Wniosek może zostać złożony nie później niż na 3 miesiące przed terminem zakończenia realizacji projektu przewidzianego w umowie (uwzględniając termin przedłużenia przewidziany ustawą z dnia 3 kwietnia 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach wspierających realizację programów operacyjnych w związku z wystąpieniem COVID-19 w 2020 r.).

Więcej informacji:

FNP

Logo komisji Europejskiej

Lista FAQ dotyczących udziału Wielkiej Brytanii w Horyzoncie Europa

Materiały szkoleniowe - SONATINA 5

ERC ogłosiło terminy naborów na Starting, Consolidator  i Advanced Grant

ERC ogłosiło terminy naborów na Starting, Consolidator i Advanced Grant

logo Maestro NCN

Wprowadzenie nowego warunku w przypadku ponownego złożenia wniosku w konkursie MAESTRO