Nowe środki na badania związane z COVID-19 przyznane

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła wyniki

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła wyniki oceny wniosków składanych przez beneficjentów aktualnych projektów finansowanych w ramach działania 4.4. Programu Operacyjnego inteligentny Rozwój, dotyczących zwalczania pandemii COVID-19. Dodatkowe środki, które także pochodzą z POIR 4.4., w wysokości prawie 15 mln zł otrzymało 14 projektów badawczych.

Nabór wniosków był prowadzony od 15 kwietnia do 12 maja. Do konkursu przystąpiło 53 beneficjentów realizujących projekty w programach TEAM, TEAM-TECH, FIRST TEAM, HOMING, POWROTY. Zgłaszane do konkursu zadania badawcze musiały dotyczyć bezpośrednio tematyki związanej ze zwalczaniem pandemii COVID-19, np. zagadnień biologicznych koronawirusa SARS-CoV-2, medycznych, epidemicznych, diagnostycznych, związanych z zarządzaniem kryzysowym itp. Wnioski były oceniane przez ekspertów z poszczególnych dziedzin pracujących wspólnie.

Uniwersytet Jagielloński otrzymał wsparcie na trzy prowadzone już projekty. Dodatkowe wsparcie na badania otrzymają:

• Stefan Chłopicki, Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków (JCET), wsparcie projektu realizowanego w ramach programu TEAM TECH Core Facility w wysokości 875 000,00 zł
  • Jonathan Heddle, Małopolskie Centrum Biotechnologii (MCB), wsparcie projektu realizowanego w ramach programu TEAM w wysokości 1 420 000,00 zł
  • Sebastian Glatt, Małopolskie Centrum Biotechnologii (MCB), wsparcie projektu realizowanego w ramach programu TEAM TECH Core Facility w wysokości 850 000,00 zł.

Laureatom składamy serdeczne gratulacje.

Pełna lista projektów wskazanych do finansowania

Logo komisji Europejskiej

Lista FAQ dotyczących udziału Wielkiej Brytanii w Horyzoncie Europa

Materiały szkoleniowe - SONATINA 5