Program stypendialny dla Polonii im. gen. Władysława Andersa – kształcenie w szkole doktorskiej (studia III stopnia)

NAWA ogłasza nabór wniosków w konkursie

Instytucja ogłaszająca:

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej

Cel programu:

Program stypendialny dla Polonii im. gen. Władysława Andersa realizuje założenia „Rządowego programu współpracy z Polonią i Polakami za granicą” poprzez stworzenie możliwości młodzieży polskiego pochodzenia odbycia studiów w Polsce oraz poprawy znajomości języka polskiego i poziomu kwalifikacji w środowiskach polonijnych.

W ramach programu kandydaci podejmujący kształcenie w szkole doktorskiej w uczelniach podległych Ministrowi Nauki i Szkolnictwa Wyższego uzyskują możliwość otrzymania comiesięcznego stypendium Dyrektora NAWA,  pokrywającego koszty „stypendium doktoranckiego” w rozumieniu art. 209 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

O uczestnictwo w programie mogą ubiegać się osoby polskiego pochodzenia spełniające kryteria określone Regulaminem konkursu. Ostateczną decyzję o przyjęciu wnioskodawców do szkoły doktorskiej podejmuje uczelnia.

Termin składania wniosków:

do 30 sieprnia 2019 r.

Sposób składania wniosków:

Wnioski należy składać w języku polskim za pośrednictwem systemu teleinformatycznego NAWA

W sprawie programu prosimy o bezpośredni kontakt z NAWA.

Osoby do kontaktu:

• Białoruś