Konkurs o Polsko-Francuską Nagrodę Naukową im. Marii Skłodowskiej i Pierre’a Curie 2019

FNP informuje o naborze wniosków

Instytucja ogłaszająca:

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej i Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego, Badań Naukowych i Innowacji (MESRI) we Francji, we współpracy z Francuską Akademią Nauk

Cel konkursu:

Nagroda ma na celu podkreślić korzyści płynące z polsko-francuskiej współpracy naukowej. Zostanie ona przyznana po raz pierwszy w historii parze współpracujących ze sobą naukowców z Polski i Francji w dowód uznania ich wspólnych osiągnięć badawczych, które przyczyniły się do zacieśnienia współpracy naukowej między obu krajami.

Nagroda przyznawana jest na podstawie nominacji, w tym autonominacji. Parę kandydatów może nominować każdy czynny przedstawiciel polskiego i francuskiego środowiska naukowego. Nominacje mogą dotyczyć badaczy reprezentujących wszystkie grupy i dziedziny nauk.

Termin składania wniosków:

do 30 września 2019 r.

Sposób składania wniosków:

Nominacje należy składać w języku angielskim w formie elektronicznej za pośrednictwem internetowej bazy danych

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są bezpośrednio u Kierownika Zespołu ds. Nagród i Stypendiów, Justyny Motrenko, tel +48 22 845 95 32, +48 604 128 083; justyna.motrenko@fnp.org.pl.

Więcej informacji:

FNP