Diamentowy Grant 2019 - laureaci

MNiSW opublikowało wyniki konkursu

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnął VIII edycję konkursu "Diamentowy Grant", którego celem jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów lub absolwentów prowadzących pod kierunkiem opiekuna naukowego badania naukowe o wysokim stopniu zaawansowania.

W tym roku wicepremier Jarosław Gowin przekazał 85 laureatom konkursu ponad 17 mln zł na finansowanie badań naukowych. Otrzymają oni nawet 220 tys. zł na realizację swoich pierwszych samodzielnych projektów.

Wśród laureatów znalazło się 11 młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymali łącznie ponad 2 mln zł! Nagrodzone projekty będą realizowane na Wydziałach: Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii; Biologii; Chemii; Filozoficznym; Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Prawa i Administracji.

Gratulujemy!

Więcej informacji: