Uniwersytet Jagielloński laureatem konkursu Zintegrowane Programy Uczelni!

NCBiR ogłosiło wyniki konkursu

Uniwersytet Jagielloński znalazł się wśród 10 ośrodków akademickich z całej Polski, które otrzymają dofinansowanie projektów w ramach konkursu Zintegrowane Programy Uczelni.

Projekt pt. Doskonały Uniwersytet - zintegrowany program rozwoju UJ otrzyma od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ponad 17 mln zł!

Celem projektu jest poprawa jakości kształcenia, funkcjonowania i zarządzania w Uniwersytecie Jagiellońskim poprzez realizację Zintegrowanego Programu Rozwoju Uczelni w zakresie dostosowania programów kształcenia na studiach I i II stopnia, zwiększenia kompetencji zawodowych i językowych studentów/tek i pracowników oraz wsparcia informatycznych narzędzi zarządzania uczelnią i procesem dydaktycznym, tworzenie otwartych zasobów wiedzy jak również zarządzanie informacją w celu doskonalenia jakości kształcenia w UJ.

Realizacja projektu przyczyni się do szybszego reagowania na zachodzące w zmiany w otoczeniem społeczno-gospodarczym uczelni oraz lepsze przygotowanie absolwentów do wejścia na rynek pracy i spełnienie oczekiwań pracodawców.

W ramach projektu realizowane będą:

1. Moduł programów kształcenia,

2. Moduł podnoszenia kompetencji,

3. Moduł wsparcia świadczenia wysokiej jakości usług przez instytucje wspomagające studentów w rozpoczęciu aktywności zawodowej na rynku pracy,

4. Moduł zarządzania w instytucjach szkolnictwa wyższego.

Uczestnikami różnych form wsparcia oferowanych w projekcie będzie 1878 osób w tym 1278 studentów/tek oraz 600 pracowników administracyjnych UJ.

Zintegrowany Program Rozwoju UJ spaja różne aspekty działalności dydaktycznej oraz uwarunkowania, w których działania te są realizowane w praktyce, środki dydaktyczne, kadrę naukowo-dydaktyczną i administracyjną, kadrę zarządzającą podporządkowując je głównym celom strategicznym UJ, tj. zapewnieniu najwyższej jakości nauczania oraz wzrostowi atrakcyjności oferty dydaktycznej, a także osiągnięciu najwyższego poziomu efektywności zarządzania UJ.

Realizacja projektu potrwa od 1 kwietnia 2019 r. do 31 grudnia 2022.

Konkurs START 2024 rozstrzygnięty