Stypendium im. Gerharda Bersu

Fundacja Pro Archeologia Saxoniae ogłasza konkurs

Fundacja Pro Archeologia Saxionae, z siedzibą w Saksonii, pragnie wspierać badania archeologiczne w Saksonii, Czechach oraz na Dolnym Śląsku. Z tego powodu ogłasza konkurs dla osób ubiegających się o Stypendium im. Gerharda Bersu na okres 2019-2021.

Przedmiot konkursu:

Stypendium im. Gerharda Bersu przeznaczone jest dla uzdolnionej młodej kadry naukowej, zajmującej się badaniami archeologicznymi obszaru Saksonii, Czech oraz Dolnego Śląska. Stypendium przyznawane jest z reguły na okres dwóch lat a jego wysokość wynosi rocznie 6 000 / 10 800 euro.

Sposób składania wniosków:

Wnioski należy nadsyłać w formie pisemnej na adres Fundacji Pro Archeologia Saxoniae lub elektronicznej na adres info@pro-archeologia-saxoniae.org (w formacie PDF, do 5 MB).

Termin składania wniosków:

31 stycznia 2019 r.