Znamy wyniki III konkursu NPRH "Dziedzictwo Narodowe"

Wśród laureatów prof. Wojciech Bałus

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki III konkursu NPRH "Dziedzictwo Narodowe".

W ramach programu sfinansowany zostanie projekt prof. Wojciecha Bałusa z Wydziału Historycznego pt. "Korpus witraży z lat 1800-1945 w kościołach rzymskokatolickich archidiecezji katowickiej i diecezji gliwickiej". Przyznana kwota to prawie 1 800 000 zł.

Projekt jest częścią wieloletniego przedsięwzięcia badawczego mającego na celu całościowe opracowanie zasobów witrażowych znajdujących się we wnętrzach sakralnych, a następnie świeckich na terenie całej Polski w jej obecnych granicach. Celem projektu obecnego ma być opracowanie witraży w kościołach rzymsko-katolickich archidiecezji katowickiej i diecezji gliwickiej. Opracowanie to ma objąć: inwentaryzację merytoryczną i fotograficzną witraży znajdujących się w kościołach, a także pełną dokumentację historyczno-artystyczną w granicach zachowanych źródeł archiwalnych i drukowanych.

Więcej informacji:

Ogłoszenie wyników