Ukazał się Komunikat Rektora

w sprawie: składania w UJ oświadczeń w zakresie wyboru dziedziny i dyscypliny, wyrażeniu zgody na zaliczenie do liczby pracowników prowadzących działalność naukową oraz doświadczenia zawodowego uzyskanego poza uczelnią pozwalającego na realizację zajęć

Uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz ustawy Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o szkolnictwie wyższym, w Uniwersytecie Jagiellońskim trwają prace na dostosowaniem dotychczasowej transakcji w systemie SAP dot. liczby N (ZHR_HZD_N) do ww. przepisów.

W związku z powyższym prosi się o wstrzymanie się ze zbieraniem oświadczeń od pracowników UJ upoważniających jednostkę naukową do zaliczenia do liczby osób zatrudnionych przy prowadzeniu badań naukowych i prac rozwojowych (liczba N).

Prace nad aktualizacją transakcji w systemie SAP potrwają do końca października br. O jej uruchomieniu, zasadach i terminach składania nowych oświadczeń (tj. oświadczenia o wyborze dziedziny i dyscypliny oraz oświadczenia o wyrażeniu zgody na zaliczenie do liczby pracowników prowadzących działalność naukową) zostaną Państwo poinformowani osobnym komunikatem.

Jednocześnie prosi się o zebranie oświadczeń od osób prowadzących zajęcia, posiadających doświadczenie uzyskane poza uczelnią pozwalające na prawidłową realizację zajęć w ramach programu studiów. Powyższe oświadczenie (Załącznik) powinno być złożone w terminie do 14 dni od dnia rozpoczęcia prowadzenia zajęć.

Więcej informacji:

Komunikat Rektora