Procedura składania wniosków na uzyskanie potencjału badawczego

Szczegółowe informacje dotyczące składania wniosków na uzyskanie potencjału badawczego w związku z "Ustawą 2.0"

Szanowni Państwo,

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o wstrzymaniu naboru wniosków do strumieni finansowania ogłoszonych na podstawie ustawy o zasadach finansowania nauki (link poniżej) oraz informacją uzyskaną telefonicznie w dniu 25 lipca 2018 r, informujemy, że w przypadku podpisania „nowej ustawy – ustawa 2.0” (ustawy Prawo i szkolnictwie wyższym i nauce) nie będzie już wymagane złożenie wniosków na utrzymanie potencjału badawczego oraz na badania naukowe lub prace rozwojowe oraz zadania z nimi związane, służące rozwojowi młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich (tj. DS i DSC) na rok 2019.

Informacja MNiSW o naborze wniosków

Natomiast, w przypadku gdy ustawa nie zostanie podpisana obligatoryjne będzie złożenie wniosków na utrzymanie potencjału badawczego oraz na badania naukowe lub prace rozwojowe oraz zadania z nimi związane, służące rozwojowi młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich (tj. DS i DSC) na rok 2019.

W tym przypadku będziemy przygotować dane do wniosków o DS i DSC na rok 2019 zgodnie z przyjętymi podczas spotkania w dniu 2 lipca br. zasadami dotyczącymi postępowania na etapie przygotowania
i składania oświadczeń do liczby N.

Niezależnie od powyższego, nadal konieczne będzie aktualizowanie danych w systemie POLON tj. przygotowanie i składania oświadczeń do liczby N oraz danych o zatrudnieniu.

O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.