Planowany konkurs: ERA Chairs

Opiekun konkursu w CAWP:

Katarzyna Kubica-Oroń, tel. 12 663 30 08,
e‑mail: katarzyna.kubica-oron@uj.edu.pl

W programie Horyzont 2020 przeznaczono fundusze na upowszechnianie doskonałości naukowej i poszerzanie uczestnictwa. Środki finansowe są dedykowane uniwersytetom i instytucjom badawczym w słabiej rozwiniętych regionach Europy. Inicjatywa ta ma zmniejszyć przepaść w zakresie innowacji pomiędzy krajami/regionami UE.

Nazwa konkursu: ERA CHAIRS

Typ działania: Coordination and support action

Czas trwania: Do 5 lat

Finansowanie: 100 %, 2,5mln Euro na projekt

Zakres: Ma na celu zapewnienie wsparcia dla uniwersytetów i innych instytucji badawczych w celu przyciągnięcia i utrzymania wysokiej klasy zasobów ludzkich i wdrożenie zmian strukturalnych niezbędnych do osiągniecia doskonałości w sposób trwały.

Opis:

• Stanowiska ERA Chairs powinni obejmować wybitni badacze w wybranej dziedzinie badań.
  • Powinni powołać własny zespół i pomóc organizacji badawczej znacząco poprawić swoje wyniki badań i być bardziej skuteczną w pozyskiwaniu finansowania.
  • Organizacja badawcza powinna przedstawić wniosek projektowy, którego celem jest ułatwienie zmian strukturalnych w celu wspierania badań i pozyskiwania środków finansowych.

Konkurs planowany jest na 2017 rok.

Ogłoszenie o konkursie