8,5 miliarda euro na badania i innowacje w 2017 r. w konkursach Horyzontu 2020

Komisja Europejska ogłosiła, że w nadchodzącym roku zostanie zainwestowanych 8,5 miliarda euro w innowacyjne badania prowadzone w ramach programu Horyzont 2020.

Komisja Europejska ogłosiła, że w ramach programu Horyzont 2020 w roku 2017 w innowacyjne badania zostanie zainwestowanych 8,5 miliarda euro. Opublikowano także zmodyfikowane wersje programów prac.

Wśród wprowadzonych zmian wyjątkowo ważną jest wprowadzenie we wszystkich nowych konkursach Horyzontu 2020 wymogu zapewnienia otwartego dostępu do danych badawczych. Dane wykorzystywane w realizacji projektów finansowanych z programu mają być udostępniane online, co pomoże zwiększyć transparentność i konkurencyjność prowadzenia badań naukowych, przyspieszyć innowacyjność, wspomóc rozwój współpracy, a także pomóc uniknąć powielania działań.

Więcej informacji:

Komunikat Komisji Europejskiej