Aż 3 zespoły badawcze z UJ otrzymały dofinansowanie w ramach konkursu CHANSE (NCN).

Narodowe Centrum Nauki opublikowało wyniki konkursu CHANSE (Collaboration of Humanities and Social Sciences in Europe), jednego z trzech międzynarodowych programów typu ERA-NET koordynowanych przez NCN. Zrzesza on 27 agencji finansujących badania z 24 krajów europejskich oraz instytucje spoza środowiska akademickiego.

Na Uniwersytecie Jagiellońskim będą prowadzone aż 3 z 12 nagrodzonych projektów z Polski.

1. DigiFREN – Cyfrowa estetyzacja środowisk wrażliwych
    • Kierownik polskiego zespołu: dr hab. Marcin Brocki –  Wydział Historyczny UJ.
    • Projekt będzie realizowany z udziałem partnerów z Słowenii, Finlandii, Chorwacji i Norwegii
  2. DigiPatch – Od społeczeństwa sieciowego do społeczeństwa patchworkowego: podstawy motywacyjne i konsekwencje społeczne
    • Kierownik polskiego zespołu: prof. dr hab. Małgorzata Kossowska – Wydział Filozoficzny UJ
    • Projekt będzie realizowany z udziałem partnerów z Szwecji, Niemiec, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii
  3. REMEDIS – Redefinicja kompetencji medialnych i umiejętności cyfrowych w Europie
    • Kierownik polskiego zespołu: dr Łukasz Tomczyk – Wydział Filozoficzny UJ
    • Projekt będzie realizowany z udziałem partnerów z Belgii, Wielkiej Brytanii, Estonii, Hiszpanii i Finlandii.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji na stronie NCN.

Materiały ze szkoleń OPUS 27 i PRELUDIUM 23

Konkurs START 2024 rozstrzygnięty