Opłaty za egzaminy weryfikujące efekty uczenia się na poziomie 8 PRK dla kandydatów ubiegających się o nadanie stopnia doktora

Zasady pobierania oraz wysokość opłat za przeprowadzenie egzaminów w celu weryfikacji efektów uczenia się dla kwalifikacji na poziomie 8 PRK dla kandydatów ubiegających się o nadanie stopnia doktora zostały uregulowane w Zarządzeniu nr 46 Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 18 kwietnia 2024 roku w sprawie opłat za przeprowadzenie egzaminów w celu weryfikacji efektów uczenia się dla kwalifikacji na poziomie 8 PRK dla kandydatów ubiegających się o nadanie stopnia doktora.

Wysokość ww. opłat ustala się w oparciu o wysokość minimalnego miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego dla profesora w uczelni publicznej, które zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki z dnia 15 lutego 2024 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnego miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego dla profesora w uczelni publicznej (Dziennik Ustaw 2024 r. poz. 235) wynosi 9370 zł.

Informacja o wysokości opłat za egzaminy w celu:

• weryfikacji efektów uczenia się dla kwalifikacji na poziomie 8 PRK w zakresie dyscypliny odpowiadającej tematyce rozprawy doktorskiej (postępowanie w sprawie nadania stopnia doktora w dziedzinie nauki i dyscyplinie naukowej) –  468,50 zł;
  • weryfikacji efektów uczenia się dla kwalifikacji na poziomie 8 PRK w zakresie dwóch głównych dyscyplin odpowiadających tematyce rozprawy doktorskiej (postępowanie w sprawie nadania stopnia doktora w dziedzinie nauki) – 937 zł;
  • weryfikacji efektów uczenia się dla kwalifikacji na poziomie 8 PRK w zakresie znajomości nowożytnego języka obcego na poziomie biegłości językowej co najmniej B2 –  468,50 zł.
Zmiana wysokości wynagrodzeń w postępowaniach awansowych od dnia 1 stycznia 2024 r.

Aktualizacja Procedury postępowań w sprawie nadawania stopni naukowych na UJ

Deadline

Przedłużenie terminu zamknięcia przewodów doktorskich wszczętych do 30 kwietnia 2019 r.

Nowe rady dyscyplin na Uniwersytecie Jagiellońskim