kwiecień 2022

Data: 29.04.2022
Czas rozpoczęcia: 10:00 - 14:30
Krok po kroku wniosku projektowego w Horyzoncie Europa – część merytoryczna B

Krajowy Punkt Kontaktowy  zaprasza na szkolenie on-line z przygotowania wniosku projektowego w Programie Ramowym Horyzont Europa (HE)

Termin szkolenia: 29 kwietnia br. w godzinach 10:00 – 14:30:

Podczas spotkania  poruszone zostaną zagadnienia części merytorycznej wniosku:  Project proposal – Technical description (Part B) dla projektów  badawczo-innowacyjnych, innowacyjnych realizowanych w konsorcjach międzynarodowych oraz na projektach  wspierających w HE. Projekty tego typu występują między innymi w II Filarze HE w Klastrach tematycznych.

Konsorcjum międzynarodowe w Horyzoncie Europa ( jeżeli w Programie Pracy nie mamy innych zapisanych wymagań co do składu konsorcjum) składa się :

• z co najmniej jednego niezależnego podmiotu prawnego mającego siedzibę w Państwie członkowskim – EU Member States ; oraz
  • z co najmniej dwóch  innych niezależnych podmiotów prawnych, każdy z siedzibą w innym Państwie członkowskim albo Państwie stowarzyszonym z Horyzontem Europa – Third countries associated to Horizon Europe .

Listę krajów stowarzyszonych z Horyzontem Europa można na bieżąco sprawdzać w dokumencie:

List of Participating Countries in Horizon Europe

Rejestracja na szkolenie.