NCBR: ponad 600 mln zł więcej w „Szybkiej Ścieżce”

Agencja wykonawcza ministra nauki i szkolnictwa wyższego zwiększyła o ponad 600 mln zł budżet finansowanego z Funduszy Europejskich konkursu „Szybka Ścieżka”. Łączny budżet konkursu to obecnie aż 1,7 mld zł, w tym ponad miliard złotych to środki dla MŚP i konsorcjów naukowo-przemysłowych.

Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców i naukowców

Konkurs „Szybkiej Ścieżki” był ogłoszony w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój w zeszłym roku. Z kolei w kolejnym, ogłoszonym przez NCBR w styczniu tego roku konkursie z budżetem 1,1 mld zł kończy się właśnie II runda, a już 21 kwietnia rozpocznie się III runda naboru wniosków. Jest skierowana do przedsiębiorstw z sektora MŚP, konsorcjów takich firm oraz konsorcjów MŚP z udziałem jednostek naukowych. Mogą się ubiegać o wsparcie sięgające nawet do 80% wartości projektu.

- Ściśle współpracując z ministerstwami działamy na rzecz przedsiębiorców i naukowców wykorzystując wszelkie dostępne środki i zasoby. Zwiększyliśmy finansowanie z Funduszy Europejskich w konkursie „Szybkiej Ścieżki” bez ograniczeń tematycznych, co pozwoli skorzystać z tych pieniędzy szerokiemu gronu firm i jednostek naukowych planujących stworzenie innowacyjnych produktów i usług – mówi dr inż. Wojciech Kamieniecki, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Więcej informacji:

NAWA Polsko-NIemiecka

Zmiana terminu w konkursie NAWA Polska-Niemcy

Konkurs o stypendia MNiSW dla młodych, wybitnych naukowców rozstrzygnięty

Naukowiec z UJ laureatem prestiżowego grantu

Wyniki pierwszego naboru FIRST TEAM