Z wizytą w Innsbrucku

Pracownicy sekcji ds. projektów międzynarodowych CAWP UJ i DAWP CMUJ odwiedzili Uniwersytet w Innsbrucku

Pracownicy Sekcji ds. projektów międzynarodowych CAWP UJ oraz Sekcji programów międzynarodowych DAWP Collegium Medicum, odwiedzili, w ramach projektu "UkierunkUJ się na doskonałość" realizowanego z programu "Strategie doskonałości – Uczelnie Badawcze”, Uniwersytet w Innsbrucku. Wizyta, odbywana pomiędzy 8 a 10 kwietnia 2019 r. miała na celu podniesie międzynarodowej rozpoznawalności uczelni i wzmocnienie współpracy
z zagranicznymi ośrodkami badawczymi. Stworzyła również pole do wymiany doświadczeń w zarządzaniu projektami, ze szczególnym uwzględnieniem grantów ERC i grantów w ramach H2020.

Uczestnicy spotkali się z pracownikami Projekt Service Büro, , którzy przedstawili organizację procesów wsparcia naukowców w składaniu wniosków i realizacji projektów na swoim Uniwersytecie. Pracownicy UJ spotkali się również z Prorektorem ds. badań, Działem Współpracy Międzynarodowej, przedstawicielami Uniwersytetu Medycznego oraz laureatami prestiżowych grantów (ERC, FET Open). Ze strony przedstawicieli Uniwersytetu w Innsbrucku padały wielokrotnie deklaracje nawiązania współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim.

W tym kontekście informujmy również, że 15 marca 2019 r. Narodowe Centrum Nauki otworzyło nabór na międzynarodowy konkurs dwustronny MOZART na polsko-austriackie projekty badawcze. Wszystkich naukowców, którzy zastanawiają się nad składaniem wniosku w tej edycji, a nie mają jeszcze rozpoczętej współpracy z jednostką austriacką, zachęcamy do kontaktu z Sekcją ds. projektów międzynarodowych w CAWP, która może pośredniczyć w nawiązaniu współpracy z naukowcami z Uniwersytetu w Innsbrucku.

Więcej informacji:

Uniwersytet w Insbrucku

NCN MOZART

NAWA Polsko-NIemiecka

Zmiana terminu w konkursie NAWA Polska-Niemcy

Konkurs o stypendia MNiSW dla młodych, wybitnych naukowców rozstrzygnięty

Naukowiec z UJ laureatem prestiżowego grantu

Wyniki pierwszego naboru FIRST TEAM