Projekt "HOLENDERKA" zakończony!

Przedsięwzięcie obejmowało prace modernizacyjne w obrębie szklarni „Holenderki” należącej do Ogrodu Botanicznego UJ

30 września 2018 zakończyła się realizacja projektu „HOLENDERKA - Ochrona rzadkich gatunków roślin ex situ poprzez remont szklarni Holenderka oraz przebudowa ścieżek edukacji przyrodniczej na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego”, nr RPMP.06.02.00-12-0005/15.

Przedsięwzięcie obejmowało prace modernizacyjne w obrębie szklarni „Holenderki” należącej do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Kopernika 27 w Krakowie. Dodatkowo przebudowano ścieżki przyrodniczo-edukacyjne Ogrodu Botanicznego, prowadzono prace w obrębie stawu, ogrodzenia i fontanny. We wrześniu 2018 wykonano również działania z zakresu edukacji przyrodniczej. Projekt realizowany był od marca 2014, pochłonął ponad 4,8 mln zł. Środki na jego realizację pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Działanie 6.2 Ochrona różnorodności biologicznej oraz z budżetu UJ.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach

Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

NAWA Polsko-NIemiecka

Zmiana terminu w konkursie NAWA Polska-Niemcy