NCN - zapowiedź nowych konkursów międzynarodowych z obszaru nauk humanistycznych i społecznych

W sierpniu zostaną ogłoszone nowe konkursy międzynarodowe z obszaru nauk humanistycznych i społecznych

Opiekunkowie konkursów w CAWP:

HERA (Humanities in the European Research Area) – konkurs z zakresu nauk humanistycznych.
W sierpniu tego roku sieć HERA planuje ogłoszenie nowego konkursu o roboczym tytule Public spaces: culture and integration in Europe.
Wnioski w języku angielskim mogą składać grupy badawcze złożone z co najmniej czterech zespołów pochodzących z przynajmniej czterech krajów biorących udział w konkursie.
Przewidywany termin składania wniosków: druga połowa października 2017.

EqUIP (EU-India Platform for Social Sciences and Humanities) –konkurs z zakresu nauk humanistycznych i społecznych.

Tytuł konkursu: Sustainability, equity, wellbeing and cultural connections.
Wnioski, składane w języku angielskim, powinny obejmować zagadnienie badawcze dotyczące istotnych kwestii społecznych nurtujących kraje europejskie oraz Indie. O finansowanie mogą się starać grupy badawcze złożone z co najmniej 3 zespołów pochodzących z przynajmniej 3 krajów biorących udział w konkursie.
Narzędzie umożliwiające znalezienie partnerów do realizacji projektów badawczych.

Więcej informacji:

Komunikat na stronie NCN