Składanie wniosków przez jednostki naukowe na działalność statutową w roku 2018

Komunikat Prorektora UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych z 21 czerwca 2017 roku

Osoby do kontaktu w CAWP:

Mirosława Rączka,
tel. 12 663 38 41,
e-mail: mirka.raczka@uj.edu.pl

Anna Franczak-Bucka,
tel. 12 663 38 93,
e-mail: anna.franczak-bucka@uj.edu.pl

W Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego trwają prace nad nowym rozporządzeniem w sprawie sposobu ustalania wysokości dotacji i rozliczania środków finansowych na utrzymanie potencjału badawczego oraz na badania naukowe lub prace rozwojowe oraz zadania z nimi związane, służące rozwojowi młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich.
Szczegóły zmian można śledzić na stronie MNiSW  lub nauka.gov.pl/konsultacje/.
O wejściu w życie nowego rozporządzenia oraz o wszelkich zmianach w zakresie przygotowania i składania wniosków o datację statutową na rok 2018 zostaną Państwo poinformowani w osobnym komunikacie.
Natomiast, zgodnie z Zarządzeniem nr 42 Rektora UJ z dnia 13 czerwca 2016 r.  można już zbierać pisemne oświadczenia o zaliczeniu lub nie zaliczeniu do liczby osób zatrudnionych przy prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych (liczba N).
Stan zatrudnienia na podstawie złożonych oświadczeń musi być aktualny na dzień złożenia wniosku. Oświadczenia o zaliczeniu lub nie zaliczeniu do liczby N muszą być na bieżąco aktualizowane i uzupełniane.

Więcej informacji:

Komunikat Rektora