Nagrody NCN 2016 - dr hab. Marcin Szwed jednym z laureatów

Dr hab. Marcin Szwed jest jednym z laureatów Nagrody Narodowego Centrum Nauki 2016.

Celem Nagrody Narodowego Centrum Nauki jest wspieranie młodych badaczy, mających na swoim koncie wybitne osiągnięcia w zakresie badań podstawowych. Fundatorem nagrody jest Grupa Azoty S.A.

Dr hab. Marcin Szwed z Instytutu Psychologii UJ otrzymał wyróżnienie w obszarze nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce za badania nad plastycznością mózgu u osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu. Jego zespół przełamał utrwalone w nauce tezy o podziale mózgu na części zmysłowe.

– Jestem wdzięczny NCN za to, że przyznało mi „naukowe Nike”, bo utwierdza mnie to w przekonaniu, że można wrócić do Polski i robić tu fajną naukę – mówi dr hab. Szwed. – Ta nagroda to też docenienie zespołu fantastycznych ludzi, z którymi mam przyjemność pracować.