Nowy konkurs NCN: UWERTURA

Konkurs UWERTURA 1 na staże w zagranicznych zespołach naukowych realizujących granty ERC

UWERTURA 1 to konkurs na staże w zagranicznych zespołach naukowych realizujących granty ERC skierowany jest do osób planujących wystąpienie o finansowanie projektów badawczych przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych (European Research Council, ERC).

Warunki przystąpienia do konkursu:

1. Z wnioskami o finansowanie staży dla osób wskazanych we wnioskach, mogą występować polskie jednostki naukowe tj.: uczelnie wyższe, jednostki naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty badawcze, międzynarodowe instytuty naukowe.
  2. Staż może być realizowany przez osoby, które: • posiadają co najmniej stopień naukowy doktora, • są zatrudnione na podstawie umowy o pracę w jednostce naukowej, • realizowały lub realizują w charakterze kierownika projekt badawczy finansowany w ramach konkursów NCN, • nie są laureatami konkursu ERC, • wystąpią w roli kierownika projektu we wniosku składanym do ERC.
  3. Do konkursu mogą być zgłaszane wnioski, w których wnioskodawca: • przedstawi opis projektu badawczego, z którym osoba przewidziana na staż wystąpi w roli kierownika projektu w konkursie ERC, • zaplanuje staż trwający od 3 do 6 miesięcy dla osoby wskazanej we wniosku w wybranym zagranicznym zespole naukowym realizującym grant ERC, • wskaże laureata konkursu ERC, u którego realizowany ma być staż i przedstawi dokument potwierdzający zgodę tego laureata oraz ośrodka naukowego, w którym realizowany jest grant ERC, na staż osoby wskazanej we wniosku, • zobowiąże osobę przewidzianą na staż do wystąpienia, w terminie do 18 miesięcy od dnia zakończenia stażu, z wnioskiem o grant ERC zaplanowanym do realizacji w polskiej jednostce naukowej.
  4. Do konkursu mogą być zgłaszane wnioski, które obejmują badania podstawowe we wszystkich dyscyplinach naukowych ujętych w wykazie paneli NCN.

Formy finansowania:

1. Jednostka naukowa otrzyma środki finansowe na realizację stażu przez osobę wskazaną we wniosku, w tym na pokrycie kosztów pobytu (15 000 zł/miesiąc) oraz kosztów podróży (od 1000 zł do 10 000 zł).
  2. Niewywiązanie się z obowiązku złożenia przez osobę realizującą staż, wniosku o grant ERC w terminie do 18 miesięcy od dnia zakończenia stażu, skutkuje zwrotem całości środków przyznanych jednostce naukowej w ramach konkursu.

Prezentacja NCN o konkursie

OGŁOSZENIE KONKURSU: 15 grudnia 2016 r.

ZAKOŃCZENIE NABORU WNIOSKÓW: 15 marca 2017 r.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU: 15 września 2017 r.