Projekty edukacyjne dla uczelni w 2016r.

8 lutego br. pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego mieli okazję wziąć udział w spotkaniu informacyjnym pt: „Źródła finansowania projektów edukacyjnych w szkołach wyższych – Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), Program Erasmus+".

Uczestnicy spotkania wysłuchali prezentacji p. Soni Szczepańskiej – Brand, specjalistki ds. Europejskiego Funduszu Społecznego, która przedstawiła plany konklursowe dla szkół wyższych w 2016 roku ze środków POWER, w tym możliwości pozyskania dofinansowania na projekty z zakresu rozwoju kompetencji studentów, a także kompetncji kadry dydaktycznej, tworzenia nowych kierunków studiów, w tym studiów doktoranckich, czy organizacji międzynarodowych szkół letnich. Pierwsze konkursy zostaną ogłoszone przez NCBiR jeszcze w lutym br.

Następnie p. Beata Skibińska, zastępca dyrektora programu Erasmus + Szkolnictwo Wyższe w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, wskazała na możliwości dofinansowania projektów o charakterze dydaktycznym, m.in. wspierających opracowanie nowych metod dydaktycznych programów kształcenia, zwłaszcza z wykorzystaniem kształcenia na odległość, realizujących wspólne studia magisterskie, wspierających współpracę uczelnia-biznes w kontekście współtworzenia wiedzy, rozwijania umiejętności przedsiębiorczych, opracowania innowacyjnych standardów w zakresie nauczania.

Spotkanie zakończyła prezentacja p. Eweliny Dyląg, kierownika Sekcji ds. Projektów Edukacyjnych CAWP, dotycząca wewnętrznych procedur dotyczących przygotowania i realizacji projektów na UJ.

Organizatorem spotkania była Sekcja ds. Projektów Edukacyjnych Centrum Administracyjnego Wsparcia Projektów UJ.

Materiały do pobrania (dostępne po zalogowaniu)

Sonia Szczepańska-Brand: Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2016

Beata Skibińska: Erasmus+

Informacje o CAWP