Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

sierpień 2024

20240822
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

TEAM NET FENG

Data: 22.08.2024 - 12.09.2024
TEAM NET FENG

Opiekunka konkursu w CWN:

Natalia Łakomy
tel. 12 663 38 27
e‑mail: natalia.lakomy@uj.edu.pl

Instytucja finansująca:

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej

Przedmiot konkursu:

Uprzejmie informuję, że Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) ogłosiła konkurs TEAM NET w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, 2021 2027 (FENG), którego celem jest w wsparcie współpracy najlepszych zespołów badawczych w organizacjach badawczych w Polsce, które prowadzą działalność naukową w tematyce Zdrowia, Środowiska i Przemysłu 4.0 zdefiniowanych jako obszary o strategicznym znaczeniu gospodarczym i odznaczające się wybitnym potencjałem naukowym w Polsce. 
 
Celem konkursu jest wyselekcjonowanie i wsparcie konsorcjów dwóch lub trzech organizacji badawczych, których projekty B+R ukierunkowane są na rozwój innowacyjnego i konkurencyjnego na rynku rozwiązania i prowadzą do efektywnego transferu wiedzy i technologii (w formie licencji, zakładania spin-off’ów, bądź sprzedaży własności intelektualnej).
 
Nabór wniosków w FNP w ramach działania będzie prowadzony w terminie od 22.08.2024 roku  do 12.09.2024 roku do godziny 16.00 (GTM+1). 
 
Zasady konkursu:
  • Wnioskodawcą jest lider konsorcjum utworzonego przez dwie albo trzy organizacje badawcze, w ramach, których współpracują łącznie dwa albo trzy zespoły badawcze. 
  • Na czele zespołów badawczych staną liderzy/liderki posiadający co najmniej stopień naukowy doktora i zaangażowani w projekcie  w wymiarze nie mniejszym niż 0,5 etatu przez cały okres jego realizacji. 
  • W podmiocie lidera konsorcjum musi być zatrudniona w wymiarze nie mniejszym niż 0,5 etatu osoba pełniąca rolę tzw. ,,Głównego brokera’’, która będzie wykonywać zadania w zakresie komercjalizacji wyników projektu i obowiązki przewodniczącego zespołu ds. komercjalizacji, który będzie powołany przede wszystkim w celu koordynacji przepływu informacji i zarządzania wynikami projektu. 
  • Finansowanie można otrzymać na projekty B+R trawiące do 3 lat, w wyniku których nastąpi komercjalizacja wyników projektu. 
  • W ramach działania możliwa jest realizacja projektów w formule skutecznej współpracy z przedsiębiorstwem, przy czym wsparcie finansowe udzielane jest jedynie organizacjom badawczym. 
  • Finasowanie nie obejmuje badań podstawowych. 
Zasady finansowania:
  1. Całkowity budżet projektu może wynosi do 12,6 mln PLN (w przypadku 3 zespołów badawczych realizujących projekt) albo do 8,4 mln PLN (w przypadku 2 zespołów badawczych). 
  2. W projekcie wydatki związane z podatkiem od towarów i usług VAT są kosztami kwalifikowanymi. 
  3. Organizacje badawcze realizują projekt w ramach swojej działalności niegospodarczej, w związku z tym udzielone dofinansowanie nie stanowi pomocy publicznej i może stanowić do 100% kosztów 
  4. Stawka ryczałtowa wynosi 40% bezpośrednich kwalifikowalnych kosztów personelu. 
  5. W ramach stawki ryczałtowej kwalifikowane są wszystkie koszty bezpośrednio związane z realizacją projektu (poza wynagrodzeniami), jak i koszty pośrednie, zgodnie z katalogiem określonym w Wytycznych Kwalifikowalności wydatków na lata 2021—2027. 
Forma składania wniosków:
Wniosek o dofinansowanie należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu informatycznego FNP: https://wnioski2023.fnp.org.pl.
 
Regulacje wewnętrzne UJ:
Zgodnie z Zarządzeniem nr 129 Rektora UJ z 10 listopada 2022 roku w sprawie: Regulaminu postępowania w zakresie przygotowania i realizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych oraz zasad angażowania i wynagradzania personelu projektu osoby zainteresowane udziałem w konkursie (nie dotyczy CM UJ) prosimy o przesłanie do opiekuna  w CWN:
  • z uwagi na konieczność składania wniosków wyłącznie w ramach konsorcjum informacji o chęci aplikowania konkursie jako: 
    • lider konsorcjum w terminie najpóźniej do 22 lipca 2024 r.,
    • partner konsorcjum w terminie do dnia 5 sierpnia 2024 r. wraz z przekazaniem wzoru umowy konsorcjum przesłanej przez lidera projektu,
  • do dnia 26 sierpnia 2024 r.:
    • Formularza zgłoszenia projektu badawczego oraz Formularza kwalifikowalności podatku VAT, wypełnionych w systemie Strefa Projektów UJ dostępnym na stronie: https://strefaprojektow.uj.edu.pl/,
    • roboczej wersji wniosku (wersja elektroniczna wniosku w postaci pliku PDF, w celu weryfikacji pod względem formalnym),
  • do dnia 4 września 2024 r.: ostatecznej wersji wniosku tj. pełnej wersji wniosku (wersja elektroniczna przesłana w postaci pliku PDF z podpisem kwalifikowanym lub akceptacją mailem lub w formie skanu z podpisami) – wymagane podpisy: kierownik projektu oraz kierownik jednostki organizacyjnej UJ (tj. Dziekan, Dyrektor/Kierownik innej jednostki organizacyjnej), w której realizowany będzie projekt.
W trosce o jakość składanych wniosków, szczególnie pod względem spełniania wymogów formalnych, zachęcam Państwa do konsultowania wniosków i przekazywania dokumentów do CWN we wcześniejszym terminie.
 
W kwestiach dotyczących zatrudniania i wynagradzania w ramach przygotowywanych projektów proszę o kontakt z p. Sylwią Borczuch, tel. 12 663 38 35, sylwia.borczuch@uj.edu.pl
 
We wszelkich sprawach dotyczących wdrożenia wyników projektu proszę kontaktować się z Brokerami CTT CITTRU (z właściwymi dla Państwa jednostki). Natomiast w kwestii dotyczącej aaangażowania Głównego brokera w UJ (w przypadku, gdy UJ będzie liderem konsorcjum) każdorazowo z Dyrektorem CTT CITRU p. dr inż. Gabrielą Konopką-Cupiał, tel. 12 664 42 05 gabriela.konopka-cupial@uj.edu.pl.
 
Więcej informacji: