Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

lipiec 2024

20240715
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Innoglobo 4

Data: 15.07.2024 - 30.09.2024
Innoglobo 4

Opiekunka konkursu w CWN:

Karolina Blätter
tel: 12 663 60 92
e-mail: karolina.blatter@uj.edu.pl

Instytucja ogłaszająca:

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Przedmiot konkursu:

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) ogłosiło nabór wniosków w ramach prestiżowego 4. konkursu programu INNOGLOBO. 
 
Program INNOGLOBO umożliwia podmiotom z Polski nawiązanie współpracy badawczo-rozwojowej (w zakresie różnorodnych obszarów tematycznych) z partnerami zagranicznymi z tych państw świata, z którymi Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne.
 
W ramach konkursu wnioskodawcy mają możliwość uzyskania finansowania na realizację projektów międzynarodowych o zróżnicowanych budżetach, dotyczących różnorodnych obszarów tematycznych, także zupełnie niszowych. Wymogami stawianymi aplikacjom konkursowym jest uczestnictwo w projekcie przynajmniej jednego partnera zagranicznego oraz wpisywanie się zakresu tematycznego projektu w aktualną Listę Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.
 
Nabór wniosków w NCBiR trwa do 30 września 2024 roku.
 
Warunki i zasady aplikowania: 
  • O grant mogą starać się grupy podmiotów, organizacje prowadzące badania i upowszechniające wiedzę, mikro/małe/średnie/duże przedsiębiorstwa.
  • Dofinansowanie można przeznaczyć na realizację badań przemysłowych i prac rozwojowych.
  • Składane w konkursie wnioski muszą wpisywać się swoją tematyką w przynajmniej jedną ze specjalizacji znajdujących się na aktualnej Liście Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.
  • Budżet NCBR przeznaczony na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w ramach 4. konkursu programu INNOGLOBO wynosi 15 mln zł, przy czym:
    • minimalna kwota dofinansowania zadań realizowanych w ramach projektu przez polskiego wnioskodawcę wynosi 400 tys. zł;
    • maksymalna kwota dofinansowania zadań realizowanych w ramach projektu przez polskiego wnioskodawcę wynosi 1,5 mln zł;
    • dla organizacji badawczych (nie będących przedsiębiorcą) poziom dofinansowania może wynieść do 100 % kosztów kwalifikowalnych projektu;
    • w przypadku wnioskodawcy będącego przedsiębiorcą, dofinansowanie udzielone na realizację projektu stanowi pomoc publiczną.
  • Ocena wniosków o dofinansowanie składa się z dwóch etapów: oceny wstępnej (formalnej dokonywanej przez pracowników NCBiR) oraz naukowo-technicznej (dokonywanej przez zewnętrznych ekspertów NCBiR) w oparciu o zdefiniowane w dokumentacji konkursowej kryteria. Do oceny eksperckiej przekazane zostaną tylko wnioski spełniające kryteria formalne. 
  • Konsorcjum międzynarodowe musi być złożone z podmiotu(-ów) z Polski i co najmniej jednego partnera zagranicznego. Nie ma ograniczeń w doborze formy prawnej partnera zagranicznego. Partner ten może pochodzić ze wszystkich krajów świata, z którymi Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne, przy czym: 
    • udział środków finansowych, pochodzących sumarycznie od wszystkich konsorcjantów zagranicznych w projekcie międzynarodowym złożonym w 4. konkursie INNOGLOBO, powinien stanowić minimum 30% a maksimum 70% całkowitego budżetu konsorcjum międzynarodowego przeznaczonego na realizację tego projektu;
    • udział środków finansowych wnioskodawcy polskiego (w przypadku konsorcjum krajowego sumaryczny udział wszystkich konsorcjantów) w projekcie międzynarodowym, złożonym w 4. konkursie INNOGLOBO, powinien stanowić minimum 30% a maksimum 70% całkowitego budżetu konsorcjum międzynarodowego przeznaczonego na realizację tego projektu.
Forma składania wniosków: 
Wnioski o dofinansowanie należy złożyć do NCBiR przy wykorzystaniu platformy ePUAP lub drogą mailową na adres: innoglobo_aplikacje@ncbr.gov.pl w wersji elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci skanu podpisanego własnoręcznie wniosku. 
 
Regulacje wewnętrzne UJ
Zgodnie z Zarządzeniem nr 129 Rektora UJ z 10 listopada 2022 roku w sprawie: Regulaminu postępowania w zakresie przygotowania i realizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych oraz zasad angażowania i wynagradzania personelu projektu osoby z jednostek UJ (nie dotyczy CM UJ) zainteresowane konkursem proszę o przekazanie:
  • do dnia 16 września 2024 r.:
    • Formularza zgłoszenia projektu badawczego i Formularza oceny kwalifikowalności podatku VAT w projekcie, wypełnionych i złożonych w systemie elektronicznym Strefa Projektów UJ dostępnym na stronie: https://strefaprojektow.uj.edu.pl;
    • roboczej wersji wniosku (wersja elektroniczna wniosku w postaci pliku PDF, przesłana na adres opiekuna konkursu w CWN);
  • do dnia 23 września 2024 r.: ostatecznej wersji wniosku (wersja elektroniczna przesłana w postaci pliku PDF na adres opiekuna konkursu w CWN z podpisem kwalifikowanym lub w formie skanu z podpisami) – wymagane podpisy: Kierownik projektu oraz Kierownik jednostki organizacyjnej (tj. Dziekan, Dyrektor/Kierownik innej jednostki organizacyjnej), w której realizowany będzie projekt. 
Wniosek w formie elektronicznej opatrzony elektronicznymi podpisami kwalifikowalnymi władz UJ  należy wysłać w systemie. Podpisany przez władze UJ wniosek zostanie przekazany przez opiekuna konkursu w CWN na podane przez Państwa adresy mailowe. 
 
Więcej informacji: