Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

kwiecień 2023

20230427
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Transforming Health and Care Systems (THCS) - I konkurs JTC 2023

Data: 27.04.2023 - 13.06.2023
Transforming Health and Care Systems (THCS) - I konkurs JTC 2023
 

Opiekun konkursu w CWN:

Sebastian Bąk

tel. 12 663 38 46,
e‑mail: sebastian.bak@uj.edu.pl

Instytucja finansująca:

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Przedmiot konkursu:

Partnerstwo Transforming Health and Care Systems (THCS) stawia sobie za cel koordynację i optymalizację wysiłków badawczych w Europie i krajach partnerskich w obrębie innowacji w systemach opieki zdrowotnej.

Celem pierwszego konkursu na projekty badawcze pt. „Healthcare of the Future” jest dofinansowanie najlepszych pomysłów i rozwiązań w celu odciążenia i zmniejszenia presji na wyspecjalizowane placówki opieki zdrowotnej (m.in. szpitale), przy jednoczesnym uznaniu ich centralnej roli w systemach ochrony zdrowia.

Podstawowe informacje dotyczące przygotowania projektów:

Zakres tematyczny:
Pierwszy nabór ma na celu:

  • Dostarczenie niezbędnej wiedzy do budowania zdrowia i opieki przyszłości. Obejmuje to zajęcie się kilkoma wymiarami systemów zdrowia i opieki, takimi jak jakość, bezpieczeństwo, sprawiedliwość, wydajność, skuteczność, dostępność, zrównoważenie, ekonomia, etyka i odporność w zreorganizowanych warunkach zdrowia i opieki. Dostarczając tej wiedzy, konkurs ma na celu wspieranie rozwoju nowych i innowacyjnych rozwiązań, które mogą sprostać obecnym i przyszłym wyzwaniom stojącym przed systemami opieki zdrowotnej.
  • Wspieranie wdrażania innowacyjnych rozwiązań na większą skalę. Obejmuje to identyfikację i promowanie przyjmowania i przenoszenia opartych na dowodach i skutecznych praktyk, które już okazały się skuteczne w niektórych kontekstach w rozwiązywaniu wyzwań stojących przed systemami opieki zdrowotnej. Dzięki badaniom i innowacjom wspierającym wdrażanie tych istniejących rozwiązań, konkurs ma na celu przyspieszenie tempa zmian i wywarcie pozytywnego wpływu na systemy opieki zdrowotnej.

Wyniki badań powinny mieć wyraźny potencjał do przełożenia na zalecenia lub działania polityczne.

Wnioskodawca po stronie polskiej:
  • Organizacje badawcze
  • Mikro/małe/średnie/duże przedsiębiorstwa
  • Grupy podmiotów
  • Dla polskich organizacji badawczych partner przemysłowy nie jest wymagany
Konsorcjum międzynarodowe musi składać się z co najmniej 3 kwalifikujących się do konkursu partnerów z co najmniej 3 państw biorących udział w konkursie. Całkowita liczba partnerów w konsorcjum jest ograniczona do 9, a partnerów z jednego kraju do 3.
 

Kraje biorące udział w konkursie:
Austria, Belgia, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Izrael, Litwa, Łotwa, Malta, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowenia, Szkocja, Szwajcaria, Szwecja, Włochy

Na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w projektach wyłonionych w ramach konkursu NCBiR przeznaczyło budżet w wysokości 1 450 000 euro.

Maksymalny budżet pojedynczego projektu nie może przekroczyć 300 000 euro, niezależnie od liczby partnerów z Polski w tym projekcie.
Kurs do przeliczeń: 1 euro = 4.6835 (wg. EBC z 22.03.2023) 

NCBiR finansuje wyłącznie badania przemysłowe oraz prace rozwojowe.

Warunki i zasady aplikowania w ramach konkursu dostępne są na stronach:
Forma składania wniosków:
 
Wnioskodawcy mogą składać wnioski wyłącznie za pośrednictwem systemu informatycznego dostępnego pod linkiem.
  • Zakończenie naboru deklaracji wstępnych (Intent to Apply): 23 maja 2023 r. (14:00 CET).
  • Zakończenie naboru wniosków konkursowych (Proposal): 13 czerwca 2023 r. (14:00 CET).
 
Wnioskodawcy, których wniosek znajdzie się na międzynarodowej liście projektów rekomendowanych do finansowania, zostaną poproszeni o przygotowanie krajowego wniosku o dofinansowanie. Wnioski zostaną zaopiniowane pod kątem zasadności wnioskowanej kwoty dofinansowania (wniosek nie będzie oceniany merytorycznie). W oparciu o przygotowaną opinię Dyrektor NCBiR podejmuje decyzję o wysokości dofinansowania.
 
W przypadku udziału dwóch partnerów z Polski w jednym projekcie wykonawcy powinni przygotować dodatkową, wewnętrzną umowę konsorcjum, która zabezpieczy prawa i obowiązki polskich partnerów w trakcie realizacji projektu. Dokument ten nie ma wpływu na relacje z parterami z zagranicy ani na członkostwo w konsorcjum międzynarodowym.
 
Regulacje wewnętrzne UJ:
 
Zgodnie z Zarządzeniem nr 129 Rektora UJ z 10 listopada 2022 roku w sprawie: Regulaminu postępowania w zakresie przygotowania i realizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych oraz zasad angażowania i wynagradzania personelu projektu osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszę o przekazanie do CWN: 
 
  • do dnia 5 czerwca 2023 r. :
    • Formularza zgłoszenia projektu badawczego i Formularza oceny kwalifikowalności podatku VAT w projekcie, wypełnionego i złożonego w systemie elektronicznym Strefa Projektów UJ 
    • roboczej wersji wniosku (wersja elektroniczna wniosku w postaci pliku PDF, przesłana na adres opiekuna konkursu w CWN),
  • do dnia 13 czerwca 2023 r.: ostatecznej wersji wniosku tj. pełnej wersji wniosku (wersja elektroniczna przesłana w postaci pliku PDF na adres opiekuna konkursu w CWN z podpisem kwalifikowanym lub w formie skanu z podpisami) – wymagane podpisy: Kierownik projektu oraz Kierownik jednostki organizacyjnej (tj. Dziekan, Dyrektor/Kierownik innej jednostki organizacyjnej), w której realizowany będzie projekt.  
 
Dokumenty do pobrania: