Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

kwiecień 2022

20220426
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

GRANTY WYSZEHRADZKIE (Visegrad/Visegrad+/Strategic Grants) - ZAKOŃCZONY

Data: 26.04.2022 - 01.06.2022
GRANTY WYSZEHRADZKIE (Visegrad/Visegrad+/Strategic Grants) - ZAKOŃCZONY

Instytucja ogłaszająca:

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki

Przedmiot konkursu:

Opiekunowie konkursu w CWN:

Agata Pik,
tel. 12 663 38 42,
agata.pik@uj.edu.pl

Uprzejmie informujemy, że Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki ogłosił możliwość składania wniosków w ramach konkursu GRANTY WYSZEHRADZKIE (Visegrad/Visegrad+/Strategic Grants) na projekty realizowane w zakresie promocji aktywnej współpracy i tematycznie związane z regionem państw Grupy Wyszehradzkiej (V4).

Konkursu obejmuje poniższe obszary:

W przypadku programów Visegrad Grants oraz Visegrad Grants + projekty muszą wpisywać się w jeden z siedmiu obszarów:

  • 1. Kultura i wspólna tożsamość (Culture and Common Identity).
  • 2. Edukacja i budowanie potencjału (Education and Capacity Building).
  • 3. Innowacje, badania i rozwój, przedsiębiorczość (Innovation, R&D, Entrepreneurship).
  • 4. Wartości demokratyczne i media (Democratic Values and the Media).
  • 5. Polityka publiczna i partnerstwo instytucjonalne (Public Policy and Institutional Partnership).
  • 6. Rozwój regionalny, środowisko i turystyka (Regional Development, Environment and Tourism).
  • 7. Rozwój społeczny (Social Development).

W przypadku programu Strategic Grants projekty muszą wpisywać się w jeden z trzech obszarów:

  • 1. Badania, rozwój i innowacje; digitalizacja (Research, development and innovation; digitalisation.
  • 2. Powrót do zdrowia po przebytej chorobie (Covid Post-COVID Recovery).
  • 3. Wyzwania i perspektywy młodego pokolenia w regionach państw wyszehradzkich (Challenges and perspectives of the young generation in the Visegrad region).

Zasady aplikowania:

  • Do konkursu może przystąpić każdy podmiot prawny (z wyłączeniem instytucji administracji państwowej oraz osób fizycznych) z każdego państwa świata pod warunkiem realizacji danego projektu:
  • w przypadku programów Visegrad Grants oraz Visegrad Grants + z udziałem podmiotów z co najmniej trzech państw (V3) z Grupy Wyszehradzkiej (V4);
  • w przypadku programu Strategic Grants z udziałem podmiotów z każdego państwa z Grupy Wyszehradzkiej (V4);
  • w przypadku programu współpracy transgranicznej z udziałem jednego partnera (V1) z państw Grupy Wyszehradzkiej (V4).
  • Jednostki UJ (np. Wydziały) podejmują decyzję co do zakresu przedmiotowego wniosku z zastrzeżeniem, że w konkursie Visegrad/Visegrad+/ Strategic Grants możliwe jest złożenie jako lider tylko 1 wniosku przez każdą Jednostkę UJ, przy założeniu, że jednostka UJ nie realizuje obecnie żadnego projektu w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.
    Powyższe ograniczenie nie obowiązuje w przypadku składania wniosków jako partner.
  • Jednostka UJ zgłasza do CWN jeden wniosek wskazany przez Kierownika jednostki organizacyjnej UJ (tj. Dziekana lub Dyrektora/Kierownika innej jednostki organizacyjnej) w którym pełni rolę Lidera.
    UWAGA:
    Obecnie Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych, Wydział Prawa i Administracji realizują projekty w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego w roli lidera, co umożliwia im aplikowanie w konkursie jedynie w roli partnera w projekcie. 

Zasady finansowania:

  • Wsparcie ze strony Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego przeznaczone jest przede wszystkim na pokrycie kosztów udziału w projektach uczestników z państw Grupy Wyszehradzkiej. Dofinansowanie może pokryć 100% budżetu projektu. Koszty pośrednie nie mogą stanowić więcej niż 15% kosztów projektu.
  • Dofinansowanie dla projektów można uzyskać w ramach trzech programów grantowych:
  • 1) Visegrad Grants – projekt należy złożyć w konsorcjum składającym się z co najmniej trzech organizacji pochodzących z różnych krajów Grupy Wyszehradzkiej.
  • 2) Visegrad+ Grants - projekt należy złożyć w konsorcjum składającym się z co najmniej czterech organizacji w tym trzy z nich muszą pochodzić z różnych krajów Grupy Wyszehradzkiej i przynajmniej jedna z krajów Bałkanów Zachodnich lub Partnerstwa Wschodniego.
  • 3) Strategic Grants – projekt należy złożyć w konsorcjum składającym się z co najmniej czterech organizacji pochodzących z krajów Grupy Wyszehradzkiej

Czas trwania projektów:

Całkowity okres realizacji projektów (Visegrad Grants oraz Visegrad+ Grants) powinien wynosić maksymalnie 18 miesięcy, a w odniesieniu do Grantów Strategicznych (Strategic Grants) projekt może trwać od 12 do 36 miesięcy

Forma składania wniosków:

Wniosek należy złożyć w języku angielskim w formie elektronicznej poprzez stronę internetową Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego: http://my.visegradfund.org/Account/Login

Zwracamy uwagę, że wysłanie wniosku przez stronę internetową Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego jest operacją nieodwracalną, uniemożliwiającą dokonanie późniejszych zmian.

W związku z powyższym wniosek w formie elektronicznej należy wysłać dopiero po uzyskaniu wymaganych akceptacji na Formularzu zgłoszenia projektu badawczego oraz podpisów Władz Uczelni na ostatecznej wersji wniosku. Informacje o zatwierdzeniu wniosku przez Władze UJ zostaną przekazane przez opiekuna konkursu w CWN.

Termin składania wniosków:

Nabór wniosków trwa do 1 czerwca 2022 r. do godz. 12:00. 

Regulacje wewnętrzne UJ

Zgodnie z Zarządzeniem nr 56 Rektora UJ z 11 lipca 2016 roku w sprawie: Regulaminu postępowania w zakresie przygotowania i realizacji w Uniwersytecie Jagiellońskim projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszę o przekazanie do CWN:

  • do dnia 18 maja 2022 r.
  • roboczej wersji wniosku (wersja elektroniczna przesłana w postaci pliku PDF na adres opiekuna konkursu w CWN, w celu sprawdzenia i weryfikacji pod względem formalnym;
  • Formularza zgłoszenia projektu badawczego oraz Formularza kwalifikowalności podatku VAT. Formularze należy wypełnić i złożyć w elektronicznym systemie Strefa Projektów UJ dostępnym na stronie: https://strefaprojektow.uj.edu.pl/;
  • do dnia 26 maja 2022 r. ostatecznej wersji wniosku (wersja elektroniczna przesłana w postaci pliku PDF z podpisem kwalifikowanym lub wersja papierowa z podpisami) – wymagane podpisy: kierownik projektu oraz Kierownik jednostki organizacyjnej UJ (tj. Dziekan lub Dyrektor/Kierownik innej jednostki organizacyjnej) w której realizowany będzie projekt.

Więcej informacji:

Visegrad Fund

Informacja CWN