Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

styczeń 2023

20230127
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

NEON II

Data: 27.01.2023 - 31.03.2023
NEON II

Opiekun konkursu w CWN:

Anna Dryja
tel. 12 663 38 43
e‑mail: anna.dryja@uj.edu.pl

Instytucja ogłaszająca:

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Przedmiot konkursu:

Wspólne Przedsięwzięcie NCBR i PKN ORLEN polegające na wsparciu badań naukowych oraz prac rozwojowych dla przemysłu rafineryjno - petrochemicznego obejmuje następujące tematy:

1.1. Aplikacja do monitorowania i predykcji korozji na instalacjach przemysłowych branży rafineryjno-petrochemicznej zawierająca moduły machine learning.

1.2. Innowacyjne urządzenie/system do monitorowania czynników korozjogennych w strumieniach węglowodorowych oraz wodnych w czasie rzeczywistym (online), w tym zawartości związków i pierwiastków wpływających na przyspieszenie korozji oraz detekcja – wraz z lokalizacją w obrębie instalacji – i monitoring szybkości różnych rodzajów korozji (równomiernej, wżerowej, naprężeniowej, wodorowej, podosadowej, siarczkowej oraz spowodowanej przez kwasy naftenowe).

1.3.Telemetryczny system centralnego nadzoru nad prawidłowością funkcjonowania ochrony katodowej zbiorników podziemnych wraz z mapą interaktywną zdarzeń awaryjnych.

Ważne informacje o konkursie:

Budżet: Alokacja przewidziana na II konkurs to 8 mln zł.

Dofinansowanie: Intensywność wsparcia (wartość finansowania) dla jednostek naukowych niebędących przedsiębiorstwami, na realizację prac w projekcie wynosi 100% kosztów kwalifikowalnych, dla przedsiębiorstw zgodnie z pomocą publiczna.

Projekt jest podzielony na Fazy zgodnie z Wnioskiem, a możliwość jego realizacji w kolejnych Fazach jest uzależniona od Oceny Fazy, która jest podstawą decyzji o Finansowaniu kolejnej Fazy. Wskutek negatywnej Oceny jednej Fazy Umowa o finansowanie projektu wygasa w części dotyczącej kolejnych Faz.

W razie podjęcia przez PKN ORLEN decyzji o wdrożeniu Rezultatu Projektu w działalności PKN ORLEN, Wykonawca będzie zobowiązany przenieść swój udział we wspólnym prawie do Rezultatu Projektu na PKN ORLEN, przy czym cena za przeniesienie udziału będzie równa wartości udziału finansowego Wykonawcy w całkowitej kwocie kosztów kwalifikowalnych (wkład własny i dofinansowanie NCBR), a w przypadku wątpliwości potwierdzenie rynkowości ceny zostanie dokonane przez rzeczoznawcę.

W przypadku gdy PKN ORLEN podejmie decyzję o niewdrażaniu Rezultatów Projektu, Wykonawca zobowiązany jest do wdrożenia Rezultatów Projektu poprzez:

  1. wprowadzenie Rezultatów Projektu do własnej działalności poprzez rozpoczęcie produkcji lub świadczenia usług na bazie uzyskanych Rezultatów Projektu lub
  2. udzielenie licencji (na zasadach rynkowych) na korzystanie z Rezultatów Projektu na rzecz osób trzecich, przy czym uprawnionymi do udzielenia licencji na korzystanie z Rezultatu Projektu na rzecz osób trzecich są PKN ORLEN oraz Wykonawca, a korzyści uzyskane z tytułu udzielenia licencji, podlegają podziałowi w stosunku do udziałów poszczególnych współuprawnionych we wspólnych prawach do Rezultatu Projektu lub
  3. sprzedaż (na zasadach rynkowych) praw do Rezultatów Projektu w celu wprowadzenia ich do działalności gospodarczej innego przedsiębiorcy. Zobowiązanie do wprowadzenia Rezultatów Projektu do działalności gospodarczej nie dotyczy sytuacji, gdy nabywcą praw jest PKN ORLEN.

Regulacje wewnętrzne:

W związku z zapisami umowy o dofinansowanie projektu zakładającymi odpowiedzialność solidarną partnerów za realizację projektu, prosimy o zgłaszanie deklaracji udziału w terminie do 28 lutego 2023 r.

Wstępne deklaracje udziału w projekcie wraz z informacją zawierającą tytuł projektu, planowany skład konsorcjum, zakres prac dla UJ oraz planowany budżet, w tym części dla UJ, proszę zgłaszać mailowo na adres opiekuna konkursu w CWN.

Po ich analizie Władze UJ podejmą decyzję o zgodzie na aplikowanie w konkursie.

Więcej informacji:

Ogłoszenie o konkursie na stronie NCBR