Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

maj 2023

20230511
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

NAWA wspólne projekty z Republiką Francuską PHC Polonium

Data: 11.05.2023 - 11.07.2023
NAWA wspólne projekty z Republiką Francuską PHC Polonium
 

Opiekunowie konkursu:

Joanna Boroń

e-mail: j.o.boron@uj.edu.pl

tel. 12 663 30 00

Wioletta Żabicka-Falandysz

e-mail: wioletta.zabicka-falandysz@uj.edu.pl

tel. 12 663 38 44

Instytucja finansująca:

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej

Przedmiot konkursu:

Uprzejmie informujemy, że Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłosiła konkurs, którego celem jest wsparcie mobilności naukowców realizujących projekty badawcze, uzgodnione i prowadzone wspólnie przez partnerów z Polski  i z Francji. 

Termin składania wniosków do NAWA upływa 17 lipca 2023 r. o godz. 15:00.

Zasady konkursu:

  • Z wnioskami o finansowanie mogą występować instytucje nauki i szkolnictwa wyższego m.in. uczelnie, o których mowa w ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 574 z późn. zm.)
  • Projekt może być realizowany przez okres 24 miesięcy, począwszy od dnia 2 stycznia 2024 r. do dnia 31 grudnia 2025 r. 
  • Przedstawiony projekt badawczy może dotyczyć wszystkich dziedzin nauki, jednak pierwszeństwo finansowania będą miały projekty, których tematyka odpowiada priorytetom partnerstwa strategicznego między Republiką Francuską a Rzecząpospolitą Polską (w szczególności w dziedzinie energii, tj. energia jądrowa, paliwa kopalne, odnawialne źródła energii; zrównoważonego rozwoju; technologii cyfrowej; sztucznej inteligencji i zdrowia) oraz programu ramowego Unii Europejskiej Horyzont Europa (rak; adaptacja do zmian klimatu obejmująca społeczna transformację; zdrowe oceany, morza, wody przybrzeżne   i śródlądowe; neutralne klimatycznie i inteligentne miasta; zdrowa gleba i żywność).  We wniosku należy wskazać obszar tematyczny, którego dotyczy wniosek, w oparciu o klasyfikację OECD.
  • Środki, jakie można uzyskać, przeznaczone mogą być na pokrycie kosztów podróży i pobytów naukowców, z wyłączeniem finansowania samych badań. 
  • Każda ze stron pokrywa koszty podróży oraz pobytu naukowców ze swojego kraju.
  • Maksymalna wysokość finansowania projektu z budżetu NAWA wynosi 30 000 PLN. Powyższa kwota może być dowolnie zwiększona ze środków własnych wnioskodawcy.
  • W ramach środków przyznanych przez NAWA wydatkami kwalifikowalnymi po stronie polskiej są: 
    1. Koszty podróży naukowców polskich do Francji – kwota ryczałtowa zależna od odległości w linii prostej między miejscem zamieszkania uczestnika a miejscowością pobytu:

Odległość w linii prostej między miejscemzamieszkania uczestnika a miejscowością pobytu (w km): 

Wysokość stawki zryczałtowanej na osobę:
Poniżej 500 1000 zł
500-999 2000 zł
1000-2999 3000 zł
3000-6000 4000 zł
Powyżej 6000 5000 zł

W celu obliczenia odległości należy skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronie - odwołanie do strony znajduje się w systemie NAWA w zakładce III. Koszty mobilności naukowców.

2. Koszty pobytu naukowców polskich w Francji:

a) w przypadku pobytu trwającego do 11 dni włącznie – 400 PLN dziennie
b) w przypadku pobytu dłuższego niż wskazany w pkt. a) powyżej – 4 800 PLN za cały pobyt. 
 
  • Rozpatrywane są jedynie wnioski złożone łącznie w Polsce i we Francji. Wnioski złożone w Polsce i we Francji powinny mieć taki sam tytuł w języku angielskim oraz taki sam okres realizacji. 
  • Koordynatorem w projekcie może być osoba posiadająca minimum stopień doktora, zatrudniona przez wnioskodawcę. 
  • Członkowie zespołu badawczego mogą być członkami obecnej grupy badawczej koordynatora projektu, zatrudnionymi w jego jednostce lub w innych jednostkach tworzących polski system nauki i szkolnictwa wyższego.
  • Jednostki, które korzystały już z finansowania w ramach poprzednich naborów wniosków w ramach wspólnych projektów badawczych  z Francją, mogą składać wniosek tylko z innym partnerem.
  • Możliwe jest pełnienie funkcji koordynatora tylko w jednym projekcie w danym naborze. Koordynator projektu nie może być członkiem zespołu  w innym projekcie składanym w tym samym naborze.
  • Wniosek wraz z załącznikami sporządzany jest w języku polskim. Wyjątek stanowi życiorys koordynatora z kraju partnerskiego, tytuł oraz streszczenie projektu stanowiące część wniosku (w języku angielskim).
  • Nie przewidziano limitu wniosków składanych przez jednego wnioskodawcę. Dopuszczalne jest złożenie jednego wniosku w ramach jednego projektu badawczego.
  • Osoba składająca wniosek w systemie musi posiadać aktualne pełnomocnictwo do reprezentowania wnioskodawcy udzielone przez osobę uprawnioną i załączyć je do składanego wniosku. Dla wszystkich aplikujących w konkursie, CWN przygotuje wymagane pełnomocnictwo. 
  • Przy ocenie wniosków uwzględniane będą dodatkowe kryteria: 
    • udział młodych naukowców w polskim zespole badawczym,
    • projekty z potencjałem współpracy w ramach inicjatyw UE,
    • możliwości współpracy z partnerami społeczno-gospodarczymi w trakcie lub w rezultacie projektu. 

Uwaga: 

We wniosku w sekcji: Przedstawiciel instytucji uprawniony do podpisywania umów w imieniu wnioskodawcy prosimy podać następujące dane: prof. dr hab. Piotr Kuśtrowski, Prorektor UJ ds. badań naukowych,  e-mail: prorektor.nauka@uj.edu.pl , tel. (+48 12) 663 11 42

Wymagane pełnomocnictwo dla przedstawiciela uprawnionego do podpisywania umów, które należy dołączyć w systemie teleinformatycznym NAWA, zostanie przesłane do osób składających wnioski przez opiekuna konkursu w CWN.

Forma składania wniosków:
 
NAWA wymaga składania wniosków tylko w formie elektronicznej, w tym celu należy:
a) dokonać rejestracji wniosku w systemie teleinformatycznym NAWA dostępnym na stronie internetowej Logowanie / Rejestracja (nawa.gov.pl)
b) wysłać drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu wypełniony wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami, nie później niż do godz. 15:00 ostatniego dnia naboru tj. 17 lipca 2023 roku. 
 
W związku z powyższym wniosek w formie elektronicznej należy wysłać́ dopiero po uzyskaniu akceptacji Władz Uczelni na ostatecznej wersji wniosku. Informacje  o zatwierdzeniu wniosku przez Władze UJ zostaną przekazane przez opiekuna konkursu w CWN na podane przez Państwa adresu mailowe.
 
Regulacje wewnętrzne UJ:
 
Zgodnie z Zarządzeniem nr 129 z dnia 10 listopada 2022 roku w sprawie: Regulaminu postępowania w zakresie przygotowania i realizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych oraz zasad angażowania i wynagradzania personelu projektu osoby zainteresowane udziałem w konkursie (nie dotyczy osób z jednostek CM UJ) prosimy o przesłanie:
  • do dnia 6 lipca 2023 r.:
    • roboczej wersji wniosku w celu sprawdzenia i weryfikacji pod względem formalnym (w postaci pliku pdf) na adres opiekuna konkursu w CWN, 
    • Formularza zgłoszenia projektu badawczego wypełnionego  w systemie elektronicznym Strefa Projektów UJ
  • do dnia 12 lipca 2023 r. ostatecznej wersji wniosku - wersja elektroniczna przesłana w postaci pliku pdf - dokument podpisany elektronicznym podpisem kwalifikowanym lub w formie skanu z podpisami - wymagane podpisy: kierownik projektu oraz kierownik jednostki organizacyjnej UJ w której realizowany będzie projekt (tj. Dziekan lub Dyrektor/Kierownik innej jednostki organizacyjnej). 
Ostateczną wersję wniosku wygenerowanego z systemu NAWA proszę zapisać jako plik pdf, nadając mu nazwę wg wzoru: Nazwisko i imię kierownika projektu, nazwa programu, data dokumentu (np. Kowalski_Jan_NAWA_Francja_12-07-2023). 
 
Więcej informacji: