Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

kwiecień 2023

20230418
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Innoglobo 3

Data: 18.04.2023 - 30.09.2023
Innoglobo 3
 

Opiekunowie konkursu:

Agata Pik

tel. 12 663 38 42
e‑mail: agata.pik@uj.edu.pl

Anna Cieślik-Zubek

tel. 12 663 30 27
e-mail: anna1.cieslik@uj.edu.pl 

Instytucja finansująca:

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Przedmiot konkursu:

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło III konkurs w ramach programu INNOGLOBO, który ma na celu umożliwienie podmiotom z Polski nawiązanie współpracy badawczo-rozwojowej.

W ramach konkursu wnioskodawcy mają możliwość uzyskania finansowania na realizację projektów międzynarodowych o zróżnicowanych budżetach, dotyczących różnorodnych obszarów tematycznych, także niszowych. Wymogami stawianymi aplikacjom konkursowym są m.in.: uczestnictwo w projekcie przynajmniej jednego partnera zagranicznego oraz wpisywanie się zakresu tematycznego projektu w aktualną Listę Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.

Nabór wniosków w NCBiR trwa do 30 września 2023 r.

Najważniejsze zasady programu:
  • Warunkiem złożenia wniosku w konkursie jest zawarcie umowy konsorcjum międzynarodowego z partnerem/ami zagranicznymi, we współpracy z którym/mi projekt będzie realizowany.
  • W przypadku, gdy wnioskodawcą jest grupa podmiotów, warunkiem udziału w konkursie jest formalne istnienie umowy konsorcjum krajowego na dzień złożenia wniosku o dofinansowanie projektu.
  • O dofinansowanie mogą ubiegać się wyłącznie podmioty, które prowadzą działalność gospodarczą lub badawczo-rozwojową na  terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Nie ma ograniczeń co do formy prawnej partnera zagranicznego wchodzącego w skład konsorcjum międzynarodowego realizującego projekt międzynarodowy.
  • Partner zagraniczny chcący wziąć udział w realizacji projektu, jest zobowiązany do przekazania polskiemu wnioskodawcy dwujęzycznego (w jęz. angielskim i polskim) oświadczenia o zabezpieczeniu środków finansowych na realizację swojej części projektu (zgodnego ze wzorem wskazanym w Załączniku nr 5 do wniosku o dofinansowanie).
  • Okres realizacji projektu powinien wynosi od 24 do 36 miesięcy. 
  • Minimalna kwota dofinansowania zadań realizowanych w ramach projektu może wynosić 400 tys. zł, a maksymalna - 1,5 mln zł. 
  • W przypadku uczelni intensywność dofinansowania może wynosić do 100% kosztów kwalifikowalnych.
  • Udział środków finansowych, pochodzących sumarycznie od wszystkich konsorcjantów zagranicznych, powinien stanowić minimalnie 30%, a maksymalnie 70% całkowitego budżetu konsorcjum międzynarodowego przeznaczonego na realizację tego projektu. 
  • Udział środków finansowych wnioskodawcy polskiego (w przypadku konsorcjum krajowego sumaryczny udział wszystkich konsorcjantów) w projekcie międzynarodowym, złożonym w konkursie INNOGLOBO, powinien stanowić minimum 30%, a maksimum 70% całkowitego budżetu konsorcjum.
  • Składany projekt może zawierać maksymalnie 5 zadań. 
  • Koszty kwalifikowalne w projekcie określone zostały w przewodniku kwalifikowalności kosztów – zał. nr 2 do zasad: Przewodnik kwalifikowalności kosztów INNOGLOBO
  • Zwracam uwagę, że zgodnie z zasadami konkursu wdrożenia wyników badań nie może dokonać lider konsorcjum lub konsorcjant będący jednostką naukową. Natomiast w przypadku badań naukowych lub prac rozwojowych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa, to zgodnie z art. 32 ust. 3 Ustawy o NCBR właścicielem praw do wyników będzie Skarb Państwa.
Forma składania wniosków:
  • Wniosek wraz z załącznikami składny jest są wyłączenie w formie elektronicznej do NCBiR przy wykorzystaniu platformy ePUAP lub drogą mailową na adres: innoglobo_aplikacje@ncbr.gov.pl, w wersji elektronicznej podpisanej kwalifikowalnym podpisem elektronicznym lub w postaci skanu podpisanego własnoręcznie wniosku. 
  • Wniosek może być przekazany do NCBiR przy wykorzystaniu platformy ePUAP przez CWN.        

Regulacje wewnętrzne UJ:

Z uwagi na zapisy dokumentacji konkursowej dotyczące m.in. solidarnej odpowiedzialności partnerów, zgoda Władz Uniwersytetu Jagiellońskiego na aplikowanie w konkursie będzie podejmowana indywidualnie na podstawie złożonych deklaracji. 

Wstępne deklaracje udziału w konkursie przygotowane zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego Komunikatu, proszę składać do dnia 31 lipca 2023 r. na adres mailowy opiekuna konkursu w CWN.

Propozycje wniosków podpisane przez Autora wniosku i Kierownika jednostki organizacyjnej (tj. Dziekana, Dyrektora/Kierownika innej jednostki organizacyjnej) można składać w formie elektronicznej (dokument podpisany elektronicznym podpisem kwalifikowanym lub w formie skanu odręcznie podpisanej propozycji wraz z jej wersją edytowalną). 

Na podstawie przesłanych przez Państwa deklaracji, Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego podejmą decyzję o możliwości udziału w konkursie. Opiekun konkursu w CWN poinformuje o decyzji Władz UJ.

Po uzyskaniu akceptacji dla planowanego projektu, zgodnie z Zarządzeniem nr 129 Rektora UJ z dnia 10 listopada 2022 roku w sprawie: Regulaminu postępowania w zakresie przygotowania i realizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych oraz zasad angażowania i wynagradzania personelu projektu, proszę o przekazanie do CWN: 

  • do dnia 23 sierpnia 2023 r. do opiekuna konkursu w CWN: 
    • projektu umowy konsorcjum - w przypadku, gdy projekt jest składany w grupie podmiotów, a UJ pełni rolę partnera w projekcie i lider dysponuje własnym wzorem umowy; 
    • w przypadku, gdy UJ pełni rolę Lidera w projekcie - wytycznych do umowy, w celu przygotowania wzoru umowy konsorcjum krajowego; 
    • w przypadku, kiedy UJ pełni rolę Lidera konsorcjum międzynarodowego - wytycznych do umowy konsorcjum międzynarodowego; 
  • do dnia 18 września 2023 r.: 
    • roboczej wersji wniosku wraz z wymaganymi załącznikami do wniosku celem dokonania weryfikacji w zakresie zgodności z zasadami konkursu oraz pod względem formalnym i rachunkowym (wersja elektroniczna wniosku w postaci pliku PDF, przesłana na adres opiekuna konkursu w CWN);
    • Formularza zgłoszenia projektu badawczego oraz Formularza kwalifikowalności podatku VAT - wypełnionych i złożonych w systemie elektronicznym Strefa Projektów UJ
  • do dnia 25 września 2023 r.: ostatecznej wersji wniosku (wersja elektroniczna przesłana w postaci pliku PDF z podpisem kwalifikowanym lub wersja papierowa z podpisami) – wymagane podpisy: kierownik projektu oraz kierownik jednostki organizacyjnej UJ (tj. Dziekan, Dyrektor/Kierownik innej jednostki organizacyjnej), w której realizowany będzie projekt. 

W kwestiach dotyczących zatrudniania i wynagradzania w ramach przygotowywanych projektów proszę o kontakt z Aleksandrą Weiss, tel. 12 663 38 73, aleksandra.weiss@uj.edu.pl

Natomiast w przypadku kwestii dotyczących wdrożenia wyników projektu proszę kontaktować się  z Brokerami CTT CITTRU (z właściwymi dla Państwa jednostki).

Zasady aplikowania wskazane w niniejszym Komunikacie nie dotyczą jednostek CM UJ.

Dodatkowe informacje:

Oficjalna strona konkursu

Komunikat Prorektora UJ ds. badań naukowych

Załącznik nr 1 do Komunikatu